Ar esate priklausomas nuo „Facebook“?

2012-06-13
Atlikite Bergeno priklausomybės nuo „Facebook“ skalės testą ir sužinokite, ar esate šio socialinio tinklapio „vergas“?
Atsakykite į klausimus vadovaudamiesi penkiomis priklausomybės intensyvumą pažyminčiomis frazėmis: labai retai; retai; kartais; dažnai ar labai dažnai.

Ar Jūs:
1) Praleidžiate daug laiko galvodami apie „Facebook“ bei planuodami savo veiklą kai tik prie jo prisijungsite;
2) Jaučiate norą praleisti vis daugiau ir daugiau laiko „Facebook“;
3) „Facebook“ naudojatės tam, kad pamirštumėte apie asmeninio gyvenimo problemas;
4) Nesėkmingai bandėte apriboti „Facebook“ praleidžiamą laiką;
5) Neturėdami galimybės pasiekti „Facebook“ tampate neramūs ar susirūpinę;
6) Naudojatės „Facebook“ taip dažnai, kad tai turi neigiamos įtakos darbui ar mokslams;

Jei bent į keturius iš šešių klausimų atsakėte „dažnai“ ar „labai dažnai“ esate priklausomas nuo šio socialinio tinklalapio.

Bent jau taip teigia Bergeno universitete vykdomo Priklausomybės nuo „Facebook“ tyrimo projekto vadovė dr. Cecilie Schou Andreassen. Psichologė taip pat pažymi, kad priklausomybės nuo šio socialinio tinklo simptomai primena piktnaudžiaujančių narkotikais ir alkoholiu požymius. Tyrimo duomenys taip pat teigia, kad „Facebook“ be saiko besilankantys žmonės dažnai kenčia nuo miego-budrumo ciklo sutrikimų.

Priklausomais nuo „Facebook“ dažniau tampa jaunesni internautai. Rizikos grupei taip pat priklauso socialiai nesaugūs, uždari ir neramūs žmonės – jiems bendrauti virtualioje terpėje kur kas lengviau nei realybėje.

Savaime suprantama, ambicingi ir disciplinuoti žmonės žymiai rečiau tampa tokios priklausomybės aukomis, „Facebook“ dažniausiai jie naudoja, kaip socialinių ryšių palaikymo ir profesinių tikslų puoselėjimo priemonę. Tyrėjų nuomone, tikriausiai dėl tinklapio pobūdžio moterys šiai priklausomybei yra mažiau atsparios nei vyrai.
Tyrėjų grupė taip pat bando kurti kitokias priklausomybes matuojančias skales. Vienos tokių – Bergeno Priklausomybės nuo Darbo skalės rezultatai turėtų ryškiai kontrastuoti su kiekvieno be „Facebook“ kaip be oro negalinčio gyventi duomenimis.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...