Vietname aptiktas save klonuojantis driežas

2011-07-27

Mokslininkai ką tik atrado, kad smulkus driežas, ilgai žinomas kaip restoranų patiekalas pietryčių Vietname, ir visi kiti šios rūšies driežai yra tik moteriškos giminės, bei jie dauginasi “klonuodamiesi” save.

Leiolepis ngovantrii – driežas rastas Ngo Van Tri, Vietnamo Mokslo ir Technologijų Akademijos profesorius, ir klasifikuotas pagal L. Lee Grismer. Ši rūšis iki šiol nebuvo žinoma mokslo pasauliui, netgi žinant kad ji nuo neatmenamų laikų buvo valgoma Mekongo deltos regione.

Profesorius atrado driežą restorane, Ba Ria-Vung Tau provincijoje, kur gyvi egzemplioriai buvo laikomi restorano atsargų rezervuare. Jis pastebėjo, kad visi individai atrodė identiškai, todėl nusiuntė nuotraukas savo kolegai Grismer. Grismer identifikavo driežą kaip priklausantį “Leiolepis” rūšiai, tačiau šios rūšies vyriškos ir moteriškos giminės driežai skiriasi spalvomis, ir nuotraukose buvo matyti tik vyriškos giminės driežai. Tai privedė prie išvados, kad naujoji rūšis sudaryti tik iš patelių.

Genetinis mitochondrijų DNR testas nustatė motinų rūšį, bet tėvo rūšis iki šiol nežinoma. (DNR informacija perduota tik iš patelių).

Naujai aprašyta rūšis nėra vienintelis toks atvejis, kai dauginamasi klonavimo būdu, nes apie vieną procentą driežų rūšių dauginasi be patinų prisidėjimo, šis procesas kitaip žinomas kaip partenogenezė (Graikiškai reiškia skaistus gimimas – “virgin birth”). Šiame procese kiaušialąstė turi pilną rinkinį chromosomų ir suformuoja embrioną be apvaisinimo.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...