AMD kartu su Intel dalyvaus MeeGo projekte

2011-07-27

Vakar pasirodė pranešimai, jog kompanija AMD prisijungs prie Linux pagrindu kuriamos atviro kodo mobiliesiems įrenginiams skirtos operacinės sistemos MeeGo. Sveikintina iniciatyva, tačiau sprendimas labai įdomus.

Šis AMD pareiškimas padarytas Dubline (Airija) vykusios MeeGo projekto konferencijos metu. Įdomu tai, jog MeeGo operacinės sistemos koncepcija gimė Intel ir Nokia tandemui. Nokia interesai šiuo atveju visai aiškūs – kompanijai reikalinga konkurencinga operacinė sistema išmaniesiems telefonams, turint omenyje tai, jog Symbian išgyvena ne pačius geriausius laikus ir ją sparčiai į kampą spaudžia Google valdoma Android bei po Apple brandu žygiuojanti iPhone OS. Nors prie Symbian palaikymo ir tobulinimo pažadėjo prisidėti net ir pati Europos Komisija, tačiau pati Nokia į ateityje gaminamus savo „flagmanus“ ketina dėti MeeGo sistemą. Tiesa, kol neaišku kaip ateityje į operacines sistemas reaguos rinka, Nokia planuoja bent jau kol kas vystyti visas savo telefonų operacines sistemas.

Jeigu su Nokia interesais kaip ir aišku, kokią naudą MeeGo projekte mato Intel? Žinoma, mobiliųjų įrenginių procesorių rinka – dirbdama kartu su Nokia, Intel užsitikrintų, jog MeeGo operacinė sistema būtų geriausiai suderinama su jos gaminamais procesoriais. Iš štai čia į sąjungą įsijungia AMD, kuri jau 2012 metais žada pristatyti 28 nm technologiniu procesu pagrįstus Krishna ir Wichita APU procesorius – jie bus skirti ypač mobiliems nešiojamiesiems, internetiniams nešiojamiesiems ir planšetams. Tuo tarpu MeeGo operacinė sistema ir taikosi į paskutines dvi paskutines paminėtas platformas. Vadinasi, Intel nusprendė apjungti jėgas su AMD šiame sektoriuje. Žinoma, oficialiai tokios sąjungos tikrųjų priežasčių niekas neatskleis, tas spėlioti gali kiekvienas asmeniškai.

AMD atstovai išplatino trumpą komentarą apie tokį sprendimą: „Mes džiaugiamės galėdami pateikti savo inžinierinius išteklius prisijungdami prie tokio projekto kaip MeeGo ir tikimės, kad ši operacinė sistema padės mūsų įsitvirtino planams ir taip pat padės sukurti išplėstas rinkos galimybes mūsų artėjantiems APU procesoriams“.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...