Tyrimas: atostogos tampa skaitmeninėmis

2012-06-15
Mičigano valstijos universiteto tyrimas parodė, kad ruošiantis kelionei pasiimti išmanųjį telefoną, planšetę ir nešiojamąjį kompiuterį šiandien yra taip pat svarbu, kaip ir nepamiršti kremo nuo saulės.

Tyrėjai teigia, kad patogi prieiga prie interneto ir visur nešiojami asmeniniai įrenginiai panaikino net ir atostogaujančių žmonių skaitmeninę atskirtį.

„Ne taip seniai keliautojams, norintiems pasigirti savo atostogomis, tekdavo ieškoti mokamo telefono aparato ar siųsti atvirukus. Dabar jie tiesiog prisijungia internete ir dalinasi nuotraukomis bei pasakojimais,“ – komentavo tyrėja Christine Vogt. „Mūsų rezultatai aiškiai rodo, kaip kasdieniame gyvenime besikeičiančio pobūdžio IT naudosena natūra skverbiasi į mūsų atostogas.“

Tyrimas atskleidė, kad išmaniuosius telefonus naudojančių žmonių skaičius patrigubėjo, o bevielis ryšys atostogų metu buvo naudojamas dažniau (40 %) negu namuose (25 %).

Žmonės atostogoms planuoti internetu naudojosi dažniau nei darbui – atitinkamai 80 ir 70 procentų.

„Keliautojai dažniau naudojasi išmaniaisiais telefonais ir nešiojamaisiais kompiuteriais ne tik tam, kad suplanuotų atostogas,“ – nurodė Vogt. „Kadangi bevielis ryšys yra prieinamas daugelyje vietovių, turistai tikrina vietos orų prognozes, susisiekimo tvarkaraščius, restoranų rekomendacijas, su žvejyba susijusius pranešimus, saugius maršrutus pasivažinėti dviračiais ir daugybę kitų dalykų.“

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...