Kvantinė levitacija paaiškinta moksliškai (Video)

2011-10-21

Internete paplito vaizdo siužetas, kuriame pademonstruota, kaip ledinis diskas sklando virš kieto paviršiaus.

Tai nėra naujiena. Įdomiausia yra tai, kad šis diskas išlieka kabantis ore jį pasukus bet kokiu kampu. Taip pat šis diskas gali suktis, jei jis bus uždėtas ant kito paviršiaus bei sklandyti aukštyn kojomis.

Mokslininkai paaiškina, kaip tai vyksta. Pirmiausia yra sukuriama plona safyro kapsulė. Tada ji padengiama labai plonu keraminiu itrio, bario ir vario oksdidų sluoksniu, kuris veikia kaip superlaidininkas labai žemoje temperatūroje. Rezultate gaunamas sušaldytas diskas. Patalpinus jį virš magneto, superlaidininko medžiaga ir magnetas stumia vienas kitą, tačiau dėl to, kad superlaidininko sluoksnis yra labai plonas, dalis magnetinių jėgų yra praleidžiamos per silpnasias vietas. Šie silpnieji kanalai yra vadinami tėkmės vamzdeliais. Dėl to, kad jų yra be galo daug, jie sukelia trijų matmenų laikymo efektą, matomą video siužete.

Kai kurie žiūrovai pastebi sąsajų su filme „Atlag į ateitį 2“ matytomis sklandlentėmis. Dėja, šiame vaizdo siužete pademonstruota technika negalės būti panaudota sklandlenčių kūrime, nebent kas nors sugalvos būdą kaip tokias sklandlentes išlaikyti įšaldytas visą laiką ir kaip visur įdiegti magnetus, o geriausiu atveju sukurs tokį superlaidininką, kuris veiktų kambario temperatūroje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...