Džeimso Webo teleskopas ieškos žemės tipo planetų

2011-10-26

Džeimso Webo kosminis teleskopas yra laikomas Hablo kosminio teleskopi įpėdiniu, tačiau dėl vis augančių jo gamybos kainų ir sumažinto finansavimo, šio teleskopo galime ir neišvysti.

Naujasis teleskopas nėra tik atnaujinta Hablo teleskopo versija. Jis galės aptikti infraraudonasias bangas, kurių bangos ilgis yra nuo 0,6 iki 28 mikrometrų. Šių spindulių temperatūra siekia apie 100 K.

Kadangi teleskopas reaguos į šiluminius spindulius, jis turės būti laikomas labai šaltai bei apsaugotas nuo radiacijos, sklindančios iš Saulės, Žemės bei Mėnulio. Kad teleskopo temperatūra išliktų 40 laipsnių žemesnė, jis bus apgaubtas dideliu saulės skydu.

Teleskopas suksis aplink Saulę antrame Lagranžo taške, 1500000 kilometrų atstumu nuo Žemės – beveik keturis kartus toliau, nei Mėnulis. Vis dėlto, toks didelis atstumas reiškia, kad pataisyti šio teleskopo nebus įmanoma.

Teigiama, kad šio sudėtingo teleskopo gamybos bei paleidimo į orbitą kaštai nebuvo pakankamai gerai apskaičiuoti, o dabar reikalaujamas biudžetas nėra realus. Be to, politikai nemano, kad jis kada nors atsipirks.

Jei teleskopo gamyba būtų sustabdyta, jai skirti pinigai nebūtų panaudoti kitai kosminei programai. Finansavimas iš viso būtų atšauktas.

Teigiama, kad dabar teleskopo gamybai išleista suma siekia 3,5 milijono JAV dolerių, nors planuojamų darbų yra atlikta tik ketvirtadalis. Jei šis projektas nebus atšauktas, į orbitą teleskopą planuojama paleisti 2018 metais Europos Kosmoso Agentūros „Ariane V“ raketa.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...