Komodo drakono silpnas, tačiau mirtinas įkandimas

2011-10-22

Didžiausias pasaulyje driežas – Komodo varanas – gali įkasti stebinančiai silpnai, tačiau naujasis tyrimas atskleidžia, kad šio driežo žudomoji galia slypi mirtinoje nuodų, brutalios jėgos, aštrių dantų bei „skardinių atidarytuvo“ technikos kombinacijoje.

Šis roplys gali užaugti iki daugiau nei trijų metrų ilgio bei sverti iki šimto kilogramų. Komodo varanai yra žinomi kaip gyvūnus žudantys grobuonys, galintys nugalabyti buivolo dydžio gyvunus, o kartais ir žmones.

Milžiniškas roplys gali įkasti ne ką stipriau, nei naminė katė, tačiau kaip šis driežas gali nužudyti buivolo dydžio gyvuną?

Norėdami tai išsiaiškinti, tyrėjai mėsos gabalus pritvirtino prie įtempio matuoklio ir nustatė, kad driežas pasinaudoja savo galūnių jėga ir sunkiu, raumeningu kūnu, kad galėtų suleisti savo smailius dantis į didžiulius mėsos gabalus ir juos nusitempti.

Duomenis perkėlę į kompiuterį ir atlikę simuliacijas, tyrėjai nustatė, kad driežas puldamas grobį elgiasi taip, kaip milžiniškas skardinių atidarytuvas. Pasinaudodamas savo kūnu driežas perteikia energiją į žandikaulį – tokia sistema yra labai efektyvi.

2009 metais buvo nustatyta, kad Komodo varanai yra labai nuodingi. Jie gamina toksinus, kurie aukai sukelia šoką ir suskystina kraują, kad grobis greičiau nukraujuotų. Daugelis žmonių mano, kad šie driežai yra priešistoriniai ar pirmykščiai, tačiau šis tyrimas parodė, kad jis yra vienas efektyviausių žudikų žemėje.

Šis tyrimas taip pat patvirtina teoriją, kad kaklo bei kitų kūno galūnių sukuriamos jėgos yra svarbios tokio tipo grobuonims atlikti sėkmingą nužudymą. Tyrėjai žada ištirti ir kitus panašius mėsėdžius driežus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (2 votes, average: 3.50 out of 5)
Loading...