Seratonino kiekiai susiję su aplinkinių vertinimu

2011-08-19

Oksfordo universiteto tyrimas rodo, kad mūsų nuomonę, apie kitų porų santykius veikia smegenyse esantis cheminis elementas serotoninas.

Visiškai sveiki, suaugę savanoriai, kurių serotonino aktyvumas buvo prislopintas, poras vertino žiūrėdami į jų nuotraukas ir jų vertinimai skyrėsi nuo tų, kurių serotonino aktyvumas buvo normalus. Prislopintiesiems atrodė, kad porelės nuotraukose yra mažiau intymios ar romantiškos, nei tiems, kurių serotonino aktyvumas buvo normalus.

Iškyla tikimybė, kad depresija sergantys ar kitų psichikos sutrikimų turintys žmonės kitaip suvokia asmeninius santykius, nes jų serotonino aktyvumas sumažėjąs.

Medicininių tyrimų tarybos finansuotas mokslinis darbas buvo išspausdintas žurnale „Biological Psychiatry“.
„Serotoninas yra labai svarbus socialiniame elgesyje, taip pat jis atlieka reikšmingą vaidmenį tokiuose psichikos sutrikimuose, kaip depresija.“ Teigia tyrimui vadovavęs Oksfordo universiteto, psichiatrijos fakulteto profesorius Robert‘as Rodgers‘as. “Mes norėjome sužinoti ar serotonino aktyvumas įtakoja mūsų nuomonę apie kitų žmonių artimus santykius.“

Problemos kasdieniniuose santykiuose ir jautimasis socialiai izoliuotu kai kuriems žmonėms yra depresijos požymiai. Gali būti, kad serotoninas smegenyse gali sukelti pakitimus, kurie prisideda prie šių problemų, kadangi pasikeičia jų požiūris į santykius su artimais žmonėmis.

Tai yra svarbu, nes artimi santykiai yra palaikantys ir apsaugo nuo psichinių ligų atsiradimo bei vystymosi, taip pat padeda sveikti su psichikos problemomis susidūrusiems žmonėms. Yra ir kita medalio pusė, nesėkmingi santykiai gali, kaip jau turbūt patys supratote, sukelti šių problemų atsiradimą.

Oksfordo universiteto komanda kartu su kolegomis iš Liverpulio universiteto ir Londono Karališkojo koledžo manipuliavo serotonino aktyvumu visiškai sveikuose pacientuose, tada jie paprašė išsakyti savo nuomonę apie poras nuotraukose.

Savanoriams buvo išdalinti amino rūgšties gėrimai. Viena grupė gavo gėrimus, kurie buvo prisotinti triptofano, amino rūgšties iš kurios serotoninas yra sudarytas smegenyse. Kita grupė gavo gėrimus be triptofano. Abiejų grupių nuomonių skirtumai atspindėjo serotonino aktyvumą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...