Astronautai sėkmingai pasiekė Tarptautinę Kosminę Stotį

2011-11-16

Erdvėlaivis, kuriame buvo du rusai ir vienas amerikietis, šiandien sėkmingai prisijungė prie Tarptautinės Kosminės Stoties. Tai buvo pirmoji rusų pilotuojama misija po penkių mėnesių pertraukos. Skrydžiai nebuvo vykdomi dėl eilės erdvėlaivius ištikusių gedimų.

Ši sėkminga misija leido užsimiršti apie rugpjūtį ištikusią atsargų tiekimo erdvėlaivio tragediją.

Erdvėlaivis prie stoties prisijungė 9:24 ryte Maskvos laiku. Prisijungimo procesas buvo valdomas automatinių sistemų, tačiau įgula prižiūrėjo jų veikimą.

Soyuz komanda į Stotį įžengė 11:39 Maskvos laiku. NASA tinklapyje išplatinta medžiaga, kurioje matoma, kaip naująją komandą pasitinka Stotyje jau buvę kolegos.

Amerikiečių astronautas Burbanakas jau ne kartą yra dirbęs Tarptautinėje Kosminėje Stotyje, tuo tarpų rusams tai yra pirmas pakilimas į kosmosą.

Paskutinį kartą pilotuojamas erdvėlaivis į stotį atskrido birželio mėnesį. Dėl rugpjūtį įvykusios Progress erdvėlaivio nelaimės, visi planuoti skrydžiai buvo atšaukti.

Nepavykęs Progress paleidimas sukėlė abejones dėl Rusijos kosmoso galybės. Po JAV erdvėlaivių eksploatacijos nutraukimo liepos mėnesį, Rusija tapo vienintele valstybe, galinčia nuskraidinti žmones į Tarptautinę Kosminę Stotį.

Per pastaruosius dvylika mėnesių, Rusija prarado tris erdvėlaivius: atsargų tiekimo erdvėlaivį Progress, karinį telekomunikacijų palydovą bei Fobos-Grunt Marso zondą. Pastarojo kontrolė vis dar gali būti atgauta, jei rusams pavyks užmegzti ryšį su šiuo erdvėlaiviu.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...