Aplinkos garsai veikia moksleivių mokymosi rezultatus

2011-11-04

Naujasis tyrimas parodė, kad mokinių testų rezultatai yra neigiamai veikiami aplinkoje esančio triukšmo, tačiau šiuo atveju triukšmu vadinamas ne tas triukšmas, kuris yra sukeliamas pašalinių kalbų ar automobilių eismo, o tas zvimbimas, kurį sukelia oro kondicionieriai ir šildytuvai.

Nors ankstesni tyrimai parodė, kas triukšmas iš tiesų blaško dėmesį, dėmesys buvo skiriamas akivaizdžiam triukšmui. Naujojo tyrimo metu buvo atsižvelgta į ne tokį akivaizdų triukšmą.

Triukšmo lygis buvo nustatytas 58-iose klasėse Ajovos valstijoje, kuriose mokėsi antrų – ketvirtų klasių mokiniai. Tuomet tyrėjai peržiūrėjo kiekvienos klasės testų rezultatus ir nustatė, kad triukšmingesnėse klasėse mokinių rezultatai buvo prastesni.

Pakartotinis tyrimas buvo atliktas 67-iose Nebraskos mokyklose, tačiau ten buvo gauti skirtingi rezultatai. Penktos klasės mokinių rezultatai buvo prastesni triukšmingesnėse klasėse, tuo tarpu trečios klasės mokinių triukšmas nepaveikė.

Rekomenduojamas fono triukšmo lygis klasėse yra 35 decibelai, tačiau tyrėjai nustatė, kad Ajovos mokyklose šis lygis siekė nuo 36 iki 50 decibelų, o Nebraskoje – nuo 28 iki 62.
Tyrimas parodo, kad norint geriau išlaikyti egzaminus, triukšmo lygis neturėtų siekti daugiau nei 28 decibelų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...