Įteiktos „INFOBALT“ vardinės stipendijos jauniesiems mokslininkams

2012-03-02

Asociacija „INFOBALT“ išrinko geriausius fizinių ir technologijų mokslų krypties jaunųjų mokslininkų tiriamuosius darbus ir jų autoriams paskyrė vardines stipendijas.

10 tūkst. litų vertės stipendija skirta Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) magistrui Justinui Janulevičiui, o dviems tyrėjams – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto (VU MII) doktorantui Algirdui Lančinskui ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto (VU MIF) doktorantui Valentui Kurauskui – skirtos paskatinamosios 5 tūkst. litų vertės stipendijos.

Justinas Janulevičius įvertintas už mokslinį tiriamąjį darbą „Kelių dangų konstrukcijų būklės vertinimo metodų naudojimas ir prielaidos naujam metodui kurti vystant vieningą kelių dangų būklės informacinę sistemą“, Algirdas Lančinskas – „Daugiakriterinio optimizavimo algoritmų lygiagretinimas“, o Valentas Kurauskas – „Sankirtų grafai ir klikos“.

Į dvi „INFOBALT“ vardines stipendijas pretendavo Lietuvos mokslų akademijos Jaunųjų mokslininkų konferencijos „Fizinių ir technologinių mokslų tarpdalykiniai tyrimai“ laureatai. „INFOBALT“ stipendijų konkurso komisija sulaukė devynių pretendentų darbų ir juos vertindama atsižvelgė į tyrimo sąsajas su informacinėmis technologijomis darbo rezultatų praktinio taikymo galimybes ir vertę, kurią gali sukurti darbo rezultatai.

Asociacija „INFOBALT“, siekdama paskatinti aktualius mokslinius tyrimus ir stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos mokslo ir verslo bendruomenių, jaunųjų mokslininkų darbus vertina ir skiria stipendijas kasmet.

„Antrus metus vykstanti darbų vertinimo ir stipendijų teikimo iniciatyva bus tęsiama ir toliau, nes jauniesiems tyrėjams reikalingas nuolatinis paskatinimas atkreipti dėmesį į tokias sritis kaip mokslas, inovacijos ir jų praktinis taikymas. Faktas, kad šiais metais turėjome daugiau pretendentų nei praėjusiais, įrodo, kad einame teisingu paskatinimo keliu. Taip pat norime paskatinti ir kitas asociacijas bei organizacijas prisijungti ir skirti stipendijas ar premijas, kurios motyvuotų jaunuosius mokslininkus“, – sakė asociacijos „INFOBALT“ prezidentas Vytautas Vitkauskas.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...