Dar negimę dvyniai pirmą kartą užfiksuoti MRT video pagalba

2012-06-18
Jie gali dalintis tuo pačiu DNR ir ribota gyvybine erdve, bet, kaip parodo šie vaizdai, dar negimusių dvynių gyvenimas yra identiškas.

Šis precedento neturintis žvilgsnis į jų vidinį pasaulį yra įmanomas per neseniai sukurtą magnetinio rezonanso tomografo (MRT) formą, kuri pirmą kartą naudojama dvynių tyrimui.

„Daugybė taip vadinamų gimdos vaizdo įrašų yra labai apdorojami, tad didžioji vaizdo dalis yra šiek tiek pakeičiama. Kompiuteris lėtina vaizdų perdavimo procesą. Tačiau MRT formos pagalba šie neapdirbti vaizdai yra išgaunami nedelsiant” – teigia vaizdus užfiksavusi Marisa Taylor-Clarke, iš Londono Imperatoriškojo koledžo, Roberto Šteinerio magnetinio rezonanso (MR) skyriaus.

Ji naudojo anksčiau minėtąją technologiją siekdama ištirti kraujo transfuzijos sindromą tarp dvynių. Tai gana dažnai pasitaikanti komplikacija, kurios metu sujungiamas kraujo tiekimas tarp dvynių, besidalinančių ta pačia placenta. Kai vienas iš dvynių, gaudamas savo brolio ar sesers kraują, paauga, kito dvynio donoro vystymasis yra stabdomas. Blogiausiu atveju jis gali būti lemtingas abiems dvyniams.

Taylor-Clarke naudoja kino MRT tam, kad išnagrinėtų šį procesą detaliau. „Naudodami naujausią technologiją mes galime šiek tiek daugiau papasakoti apie dviejų atskirų terpių poveikį aplinkoje, kuria reikia dalintis, ir kaip visa tai veikia tariamai genetiškai identiškas smegenis“ – teigia ji.

Nors mokslininkai iki šiol ištyrė tik 24 dvynių poras, jie jau įgauna naujų žinių, kurios galėtų padėti nuspėti vystymosi problemas ateityje. Pavyzdžiui, kai kurie iš tyrimo procese dalyvavusių dvynių turėjo akivaizdžiai normalias smegenis. O ultragarso tyrimas parodė smegenų tūrio skirtumus, panaudojus preciziškai tikslią MRT techniką.

Galiausiai komanda tikisi sukurti įrankį, kuris galėtų tiksliai numatyti vystymosi problemas iš anksto, prieš gimstant. Visa tai padėtų vos gimusių dvynių tėvams.

Tačiau ši vaizdo gavimo rūšis taip pat yra tam tikros bendros pamokos stebint dvynių vystymąsi. Nors kai kurie mano, kad identiški dvyniai dalinasi ta pačia aplinka iki gimimo, yra aišku, kad jie gali patirti gana skirtingus išgyvenimus, kurie, galbūt, jau palieka ilgalaikę žymę jų raidoje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...