„Microsoft“ pristatė naujos kartos telekonferencinį ryšį

2012-05-11

Video telekonferencinis ryšys suteikia geresnį „buvimo ten” jausmą nei paprastas pokalbis telefonu, bet tokiam ryšiui vis dar trūksta tikros fizinės sąveikos. Bet dabar Hrvoje Benko su kolegomis iš „Microsoft“ sukūrė naują sistemą, leidžiančią žmonėms, nutolusiems per atstumą, sąveikauti su tikrais ir virtualiais objektais.

Sistema, pavadinta Miražų Stalu, naudoja Kinect sensorių vartotojo 3D vaizdo įrašymui, kuris atvaizduojamas ant išgaubto ekrano 3D projektoriaus pagalba. Tai vartotojams leidžia sukurti realių objektų virtualias kopijas ir su jomis sąveikauti be jokių pirštinių (aut. pastaba sensorinių) ar kitų sekimo įrenginių. Pavyzdžiui, Miražų Stalas leidžia sukurti realaus boulingo kėglio virtualius dublikatus ir tuomet juos numušti su virtualiu kamuoliu.

Sujungus du Miražų Staus galima per nuotolį sąveikauti daug realistiškiau nei naudojant paprastą video konferencinį ryšį. Vartotojai kiekviename ryšio „gale“ gali atvaizduoti realių objektų virtualias kopijas ir su jomis sąveikauti bendroje erdvėje lyg šie vartotojai sėdėtų prie bendro stalo skirtingose jo pusėse. Išradėjai sistemą pristatė gegužės 7 dieną Computer-Human Interaction (kompiuterio-žmogaus sąveikos) konferencijoje, vykstančioje Austine, Teksaso valstijoje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...