Naujų planetų gali ieškoti ir interneto vartotojai

2011-09-22

Projektas „Planetų medžiotojai“ startavo praėjusį gruodį, o dabar 40000 internautų visame pasaulyje astronomams padeda analizuoti šviesą, sklindančią iš 150000 žvaigždžių, tikėdamiesi aptikti į Žemę panašias planetas.

Vartotojai analizuoja NASA Keplerio misijoje surinktus duomenis. Misijos metu ieškota planetų, esančių už Saulės sistemos ribų. Astronomai paskelbė apie pirmąsias dvi potencialias planetas, kurias atrado planetų medžiotojai.

Atrastosios planetos aplink savo žvaigždę apsisuka per 10-50 dienų. Tai yra labai trumpas periodas, lyginant su Žemės metais. Planetų skersmuo yra nuo 2,5 iki 8 kart didesnis nei žemės. Nepaisant šių skirtumų, šios planetos gali būti tokios kietos, kaip ir Žemė, o ne dujinės, kaip Jupiteris. Dėja, šios planetos nepatenka į gyvenamąją zoną, kurioje gali egzistuoti skystas vanduo ar juo labiau gyvybė.

Toliau mokslininkai stengsis išanalizuoti šių planetų žvaigždes tikėdamiesi atrasti tinkamesnių gyvybei planetų.

Keplerio misijos metu iš viso jau atrasta 1200 planetų. Nors vos dvi planetų medžiotojų atrastos planetos patraukė dėmesį, mokslininkai teigia, kad šis prokektas labai pagelbėja ieškant naujojo pasaulio. Apie pastarąsias dvi planetas duomenis pateikė tuzinas skirtingų vartotojų.

Planetų medžiotojai dabar kruopščiai analizuoja kitų 90 dienų Keplerio duomenis ir tikisi padidinti atrastų planetų skaičių. Neabejojama, kad su kiekvienu etapu, bus padaryta vis daugiau atradimų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...