Dėl besaikio alkoholio vartojimo gali išsivystyti plaučių vėžys

2011-10-25

Besaikis alkoholio vartojimas padidina riziką susirgti plaučių vėžiu, tuo tarpu didesnis kūno masės indeksas ir didesnis juodosios arbatos bei vaisių vartojimas yra siejamas su mažesne šios mirtinos ligos rizika.

Didelis alkoholio vartojimas sukelia begalę žalingų efektų, pavyzdžiui širdies ritmo sutrikimus bei padidėjusią plaučių vėžio tikimybę. Tyrimo metu buvo ištirta daugiau nei 120 tūkstančių žmonių. Buvo bandoma sužinoti, kas daro įtaką plaučių vėžio vystimuisi.

Tyrėjai atsižvelgė į tokius faktorius, kaip rūkymas, etniškumas, kūno masės indeksas, besaikis alkoholio vartojimas, išsilavinimo lygis. Nustatyta, kad vis dar didžiausią įtaką vėžio atsidarimui daro rūkymas, tačiau daug labiau nustebino tai, kad alkoholio vartojimas (daugiau nei trys išgertuvės per dieną) taip pat labai smarkiai padidina vėžio išsivystimo tikimybę. Vartojant alų ši rizika yra šiek tiek didesnė, nei vartojant vyną ar likerį.

Genetiniai skirtingų etninių grupių skirtumai, gamtos sąlygos, užimamos pareigos ir dietos taip pat prisideda prie vėžio vystymosi.

Buvo atrasta ir tokių faktorių, kurie plaučių vėžio tikimybę sumažina. Teigiama, kad didesnį kūno masės indeksą turintys žmonės turi mažesnę tikimybę susirgti plaučių vėžiu. Taip pat buvo nustatyta, kad žmonės, baigę aukštąją mokyklą taip pat yra linkę rečiau sirgti šia liga.

Nors nėra aišku, kodėl taip yra, manoma, kad išsilavinimą turintys žmonės dažniau rūpinasi sveika gyvensena.

Panašaus tyrimo metu Čekijoje buvo nustatyta, kad padidėjęs juodosios arbatos vartojimas taip pat gali sumažinti plaučių vėžio riziką moterims, o vaisiai teigiamą įtaką daro tiek moterims, tiek vyrams.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...