Tyrimas atskleidžia, kodėl kai kurie vaikai yra linkę į agresyvų elgesį

2011-10-26

Vaikai, kurie nuolatos yra agresyvūs, nepaklusnūs ir greitai supykstantys darželyje dažniausiai ankstyvojoje vaikystėje su tėvais turėjo neramius santykius.

Tyrėjai stebėjo 260-ies mamų bei jų vaikų santykius nuo pat jų gimimo iki pirmos klasės. Vaikams būdavo duodamos užduotys, kurias atlikti reikėdavo tėvų pagalbos. Vaikams pradėjus eiti į mokyklą, tėvų bei mokytojų buvo paprašyta įvertinti vaikų elgesio problemas.

Prieš tyrimą buvo manoma, kad sudėtingo naujagimių charakterio ir netinkamo tėvų auklėjimo kombinacija yra pagrindinė vaikų blogo elgesio darželyje ir mokykloje priežastis, tačiau tyrimo metu nustatyta, kad blogas tėvų auklėjimas pirmaisiais naujagimio mėnesiais turėjo didžiausią įtaką. Netinkamas auklėjimas pasireikšdavo tokiomis formomis, kaip neigiamų emocijų išliejimas bei šiurkštus purtymas.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad nuolatos pasikartojantys konfliktai tarp vaiko ir mamos, kai vaikui jau buvo suėję 2-3 metai, tik didindavo bendravimo problemas. Tyrimas parodė ir tai, kad mamos, kurios buvo agresyviai nusiteikusios savo vaikų atžvilgiu, taip pat galėjo turėti įtemptus santykius su tėvais.

Šiuo tyrimu buvo bandoma parodyti, kad tinkamas auklėjimas pirmuosius tris mėnesius po vaiko gimimo turi didžiausią įtaką tolimesniam vaiko bendravimui.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 1.00 out of 5)
Loading...