Jūsų nuotaika susijusi su laiko suvokimu

2011-07-28

Ar pastebėjote, kad tai, ko labai laukiate, pavyzdžiui, Kalėdų, artėja gerokai lėčiau nei, pavyzdžiui, nelaukiami egzaminai. Psichologai išsiaiškino, kad tai įvyksta dėl to, kad mūsų laiko suvokimas priklauso nuo proto būsenų.

Paryžiaus ekonomikos mokyklos mokslininkai, rašo „The Telegraph“, pastebėjo, kad tam tikro įvykio laukimas paveikė žmonių laiko suvokimą, vadinamąją „laukimo trukmę“.

Pranešama, kad nuotaika, „kai negali ko nors sulaukti“ išties prailgina laukimą. Ir atvirkščiai – tai, ko bijote įvyksta greičiau nei to norėtumėte. Pasak mokslininkų, tam tikro įvykio laukimas yra nekantravimo priežastis, o kadangi apie tam tikrą įvykį pagalvojama daug dažniau, tai „išplečia“ laiką.

„Kai žmogus laukia įvykio, kuris sukuria teigiamas emocijas, pavyzdžiui, saulėtų atostogų Maldyvuose, tai gali sukurti nuotaiką tarsi tas įvykis niekada neįvyktų“, – cituojamas studijos autorius Pierre-Yves Geoffardas.

„Tuo pačiu laukimas patrumpėja, kai tam pačiam žmogui reikia išlaikyti, pavyzdžiui, sunkius egzaminus. Kai jaučiama baimė, laukimo laikas „susitraukia“, – pridūrė jis.

Tyrimo rezultatai publikuoti žurnale „Philosophical Transactions of the Royal Society B.“

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...