Nepamirškite savo mylimųjų

2012-02-14

Jeigu jūsų antroji pusė nuolat pamiršta Valentino dieną, tačiau įprastai elgiasi itin romantiškai, jūs turėtumėte tai įvertinti. Tyrimai rodo, kad kuo jūs labiau tikite mylimųjų galimybėmis ir noru pasikeisti, tuo jūsų santykiai bus saugesni ir suteikiantys daugiau džiaugsmo. Tai yra tiesa, nors jeigu ir manote, kad jūsų partneris galėtų labiau pasistengti, – rašoma Northwestern universiteto bendruomenės straipsnyje.

„Mes linkę nuvertinti savo partnerių pastangas pagerinti santykius, vien dėl to, jog mes tiesiog netikime jų pastangomis. Jeigu mes žiūrėtume į šias pastangas pozityviau, mes labiau džiaugtumės santykiais,“ – teigė straipsnio autorius, Chin Ming Hui. Mokslininkų atliekamo tyrimo metu, buvo išskirtos įvairaus amžiaus porelės, jų buvo prašoma įvertinti antrosios pusės pastangas gerinant savybes lemiančias geresnius santykius (tokias kaip kantrybė, supratingumas, ir gebėjimas išklausyti). Praėjus trims mėnesiams po tyrimo, tų pačių porelių buvo paprašyta įvertinti dabartines partnerių savybes orientuotas į santykių gerinimą ir bendrai apibūdinti santykius. Rezultatai parodė, kad kuo daugiau yra galvojama apie partnerio nesugebėjimą pasikeisti, tuo labiau mylimojo pastangos pagerinti santykius nueina veltui.

„Jeigu jūs netikite, kad jūsų partneris gali pagerinti savo savybes, net jeigu jis ar ji labai stengiasi, jūs galite tiesiog su jomis susitaikyti“, – teigė Northwester universiteto psichologijos profesorius, Daniel C. Molden. Geros naujienos skeptikams: pasitelkiant atidumą ir pastangas, galite save įtikinti, kad jūsų mylimojo pastangos yra labai svarbios ir jūsų santykiai gali pagerėti. „Laimingų santykių paslaptis yra priimti idėją, kad jūsų mylimasis gali pasikeisti, įvertinti jo dedamas pastangas ir susilaikyti nuo bet kokių kaltinimų, kad jis nepakankamai stengiasi,“ – teigė Molden.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...