Kinai vėl aplenkė amerikiečius

2011-07-11

Jau daugybėje sričių pirmaujantys kinai aplenkė amerikiečius ir dar vienoje srityje – maisto suvartojime.

Tai JAV labai svarbu, nes tokie rodikliai yra tiesiogiai susiję su didėjančiomis išlaidomis vidaus rinkoje.

Portalas onlinesentinel.com skelbia, kad vidutiniškai vienas kinas per dieną suvartoja 2,641 kalorijų. Jungtinėse Valstijose šis skaičius siekia 1,989.

Daugelis amerikeičių buvo įsitikinę, kad kinai gyvena labai blogai ir daugelis jų – badauja. Galbūt tai buvo realybė praėjusio amžiaus šeštąjame ir aštuntąjame dešimtmečiuose, tačiau dabar tai jau toli gražu nuo tiesos. Šiandien tiesa tokia: kinai ne tik sočiai maitinasi, jie valgo sveikesnį maistą ir yra daug sveikesni nei amerikiečiai.

Mitybos specialisto parašytoje knygoje “Kinijos studija” teigiama, jog kinai vartoja daug sveikų produktų: įvairių kruopų, vaisių ir daržovių ir pakankamai mažai gyvulinės kilmės bei termiškai apdoroto maisto. Specialistai teigia, jog būtent tokių produktų nuolatinis vartojimas yra tiesiogiai susijęs su gyvybei pavojingomis ligomis, kuriomis Amerikoje serga vis daugiau žmonių.

Knygoje taip pat tvirtinama, kad kino mityba grindžiama labai paprastu ir veiksmingu principu: sveikas augalinis maistas ir protingo dydžio porcijos. Daugelis kinų nepamiršta ir aktyvios fizinės veiklos. Būtent dėl to, Kinijoje sveikatos apsaugai nereikia skirti milijardų JAV dolerių ar dirbtinai palaikyti paklausos maisto pramonėje. Tuo tarpu JAV sveikatos apsaugai skiriama daugiau nei du trilijonai JAV dolerių (2 700 000 000 000) be to milijardai dolerių dar kasmet metami ir maisto pramonės sektoriui.

Kinai gyvena ilgiau ir neserga

Kinai su šiuolaikinio žmogaus priešu vėžiu pradėjo kovoti į 1970 m., kai jų Ministras Pirmininkas susrigo vėžiu ir įsakė sudaryti šalies vėžio sergamumo žemėlapį. Jame buvo aiškiai matyti, kad didžiausias sergamumas yra Kinijos rytuose ir pietuose esančiuose miestuose. Kaip bebūtų, bet jau tada Kinijoje sergamumas šia pavojinga ir dažnai mirtina liga buvo mažesnis nei JAV.

Akivaizdu, kad sergamumą tiesiogiai įtakoja mityba. Kinai suvalgo daugiau lastelienos turinčio maisto. Amerikos mitybos pagrindas – riebalai. 38 procentai jų vartojamo maisto yra riebalai. Kinų racione tik 14,5 proc. labai kaloringų patiekalų.

Kad Amerikoje yra daug nutukusių žmonių seniai niekam ne paslaptis. Kinų masės indeksas siekia 20, tuo tarpu daugelio amerikiečių viršija 25.

Taigi akivaizdu, kad neteisinga mityba, o vėliau ir antsvoris lemia tai, kad Amerikoje vis daugiu žmonių serga ir miršta nuo vėžio, širdies ligų, insulto, diabeto, Alzhaimerio. Kinų sergamumas šiomis ligomis yra ypatingai mažas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...