Japonijos teismas bando pažaboti Google

2012-03-27

Japonijos teismas liepė paieškos milžinei „Google“ sustabdyti automatinio užpildymo funkciją, nes ji pažeidžia vieno žmogaus privatumą. Nukentėjusiojo advokatas, Hiroyuki Tomita, sekmadienį žiniasklaidai teigė, kad į paiešką įvedus nukentėjusiojo vardą paieškos sistema jį siejo su nusikaltimais, kurių jis nepadarė.

Advokatas teigia, kad šios problemos iškilo per pastaruosius du metus, kai klientui dėl blogos internetinės reputacijos kilo sunkumų ieškant darbo. Automatinio užpildymo funkciją siūlo daugelis paieškos varikliukų, kurie nuspėja ko gali ieškoti vartotojas. Ši funkcija paremta vartotojų paieškos istorija, o tiksliau tuo, ko jie ieško įvesdami analogišką žodžių junginį. Tomita teigimu, ši funkcija yra problematinė, nes ji vartotojus veda į tinklapius, kuriuose yra klaidinanti ir nepatikima informacija.

„Google“ teigimu, šios funkcijos rezultatai yra generuojami automatiškai, todėl jokie privatumo pažeidimai yra negalimi. Teismas prašymą patvirtino kovo 19 dieną, tačiau „Google“ iki šiol yra atsisakiusi imtis bet kokių veiksmų, teigdama, kad Japonijos įstatymai prieštarauja „Google“ privatumo politikai ir, kad jų būstinė yra Jungtinėse Valstijose kur galioja skirtingi įstatymai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...