Kodėl estrogenai daro jus protingesniais?

2011-07-27

Estrogenai yra eliksyras smegenims, jie pagerina protinį darbą žmonėms ir gyvūnams, rodo puikius rezultatus smegenų veiklos sutrikimų gydyme (Alzheimerio liga, šizofrenija). Tačiau ilgalaikė estrogenų terapija (išrašoma moterims menopauzės laikotarpiu) yra ginčytina, nes naujausi tyrimai rodo, kad estrogenai didina vėžinių susirgimų, širdies ligų ir insulto riziką.

Šiaurės Vakarų Medicinos mokslininkai atrado, kaip panaudoti estrogenus nesukeliant šalutinio poveikio. Naudodami specialų junginį, jie apvertė jungiklį, kuris imituoja estrogenų poveikį smegenų žievės ląstelėse. Mokslininkai taip pat nustatė, kaip estrogenai fiziškai veikia smegenų ląsteles skatindami protinę veiklą.

Kai mokslininkai apvertė jungiklį, techniškai žinoma kaip estrogenų receptorių aktyvatorių, jie buvo liudininkai dramatiško jungčių tarp smegenų ląstelių ir neuronų padidėjimo. Šios jungtys (dendritų dygliai), yra maži tiltai, kurie leidžia smegenų ląstelėms dalintis informacija tarpusavyje.

“Mes sukūrėme daugiau ląstelių komunikavimo vietų,” – sako vyriausiasis tyrėjas Deepak Srivastava. “Mes statome daugiau tiltų, todėl daugiau informacijos gali pereiti iš vienos ląstelės į kitą.”

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...