Ar psichologinis nusiteikimas svarbiausias siekiant aukštų rezultatų?

2011-10-07

Kai atletas nuolatos pasiekia aukštų rezultatų, komentatoriai teigia, kad jis yra „ant bangos“. Mokslininkai teigia, kad tokia pergalių serija nėra pasiekiama vien tik dėl nusiteikimo.

Manoma, kad egzistuoja „karštosios rankos“ reiškinys, kuris teigia, kad pataikius vieną baudos metimą, tikimybė pataikyti antrąjį yra daug didesnė, nei pirmąjį prametus. Norėdami patvirtinti šį stereotipą, tyrėjai išanalizavo penkerių metų NBA baudos metimų statistiką.

Tyrimo metu buvo išanalizuota daugiau nei 300000 baudos metimų. Nustatyta, kad tikimybė pataikyti baudos metimą pataikius prieš tai, yra daug didesnė, nei prametus ankstesnį baudos metimą. Taip pat nustatyta, kad dviejų baudos metimų serijoje pataikius pirmąjį baudos metimą yra lengviau pataikyti ir antrąjį.

„Karštosios rankos“ reiškinys krepšinyje atsiranda dėl krepšininkų išgyvenamų gerų ir blogų laikotarpių. Šiuos laikotarpius nulemia kiti faktoriai, o ne vienas pramestas ar pataikytas baudos metimas. Teigiama, kad norint nustatyti šiuos faktorius, reikės atlikti daugiau tyrimų.

Mokslininkai atskleidžia, kad jie bandys ištirti psichologines „karštosios rankos“ priežastis.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...