Vabzdžiai – robotai palengvins dingusių žmonių paieškas

2012-01-02

Kol paieškų ir gelbėjimo šunys yra naudojami išgyvenusių po žemės drebėjimų ar kitų nelaimių žmonių paieškai, nauji tyrimai užsibrėžė palengvinti paieškas siūlydami vabzdžių pagalbą. Vabzdžiai turi galimybę patekti į pačias mažiausias vietas ir gali ženkliai palengvinti žmonių paieškos procesą.

Tyrimo projektas pavadinimu „Hybrid Insect Micro-Electromechanical System program“ (Hibridinių vabzdžių mikro-elektromechaninės sistemos programa) yra finansuojama Amerikos Defense Advanced Research Projects agentūros (DARPA). Ši technologija yra kuriama Mičigano universiteto kompiuterių ir elektronikos inžinierių.

Vadovaujant profesoriui Khalil Najafi, nauja technologija kuriama tam, kad panaudoti vabzdžių kinetinę energiją tiekti energijai miniatiūrinėms kameroms ir garsiakalbiams. Planuojama, kad ši įranga bus pritvirtinta prie vabzdžių nugarų. Mokslininkai tiki, kad vabzdžiai galės būti paleisti sugriuvusiuose pastatuose arba vietovėse, kur žmogui įkelti koją yra per pavojinga.

Tyrėjų komanda jau sukūrė prietaisą galintį pasitelkti energiją sukuriamą iš „žaliojo birželio“ vabalo sparnų judėjimo. Sumanymas yra ant kiekvieno vabalo sparnų įtaisyti miniatiūrinį generatorių, kad sukurti pakankamai energijos miniatiūrinių prietaisų, tokių kaip kamera ir mikrofonai, veikimo palaikymui. Šie maži vabzdžiai gali būti naudojami tiek armijoje tiek Fukušimos atominėje elektrinėje.

Tyrimų komanda tikisi jau kitais metais pasiruošti pirmajam bandomajam vabzdžio skrydžiui. Šiuo metu mokslininkai patentuoja savo technologiją ir, kad išlaikyti šio projekto vystymąsi, tikisi surasti naujų investuotojų. Jeigu viskas klostysis sklandžiai, šie vabalai išgelbės daug žmonių nukentėjusių nuo stichijų visame pasaulyje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...