Sibire rasto „NSO fragmento“ „Roskosmos“ neatpažino

2012-03-22

Rusijos kosminės technikos ekspertai bando identifikuoti nežinomos kilmės aparato fragmentą, nukritusį nedidelio kaimelio Sibire lauke.

Rusijos Novosibirsko srities Kuibyševo rajone, šalia nedidelio Otradnenkojė kaimelio esančiame lauke vietiniai gyventojai aptiko keistą metalinį daiktą, kuris atrodo kaip kosminio aparato nuolauža. Maždaug 2 metrų aukščio ir apie 200 kg radinį vietiniai įkėlė į priekabą ir parsivežė į kaimą, pranešė „Newsru.com“.

Apie keistą nuolaužą buvo pranešta teisėsaugos ir vietinės valdžios pareigūnams, o šie savo ruožtu išsikvietė Rusijos federalinės kosmoso agentūros „Roskosmos“ specialistus, sakoma pranešime. Iš pradžių visi manė, jog tai kurios nors Rusijos raketos, jos pakopos ar kosminio palydovo liekana, tačiau radinys nustebino: pasirodo, kosminės technikos specialistai negali nustatyti jo kilmės.

Patikrinus radiacinį foną paaiškėjo, kad nežinomos kilmės objektas nėra radioaktyvus. Pirminiais duomenimis, jis pagamintas iš titano.

Iš pradžių „Roskosmos“ specialistai buvo iškėlę versiją, kad šis radinys – gruodžio mėnesio pabaigoje į Kamčiatką paleistos bandomosios balistinės raketos kuro bako fragmentas. Tačiau vėliau „Roskosmos“ oficialūs atstovai tokią prielaidą paneigė, pridūrę, kad galutines išvadas bus galima daryti tik po kruopštaus tyrimo.

Taip pat manoma, jog tai gali būti 2011 m. gruodžio 23 d. iš Rusijos Plesecko kosmodromo nesėkmingai paleisto ryšių palydovo „Meridian“ nuolauža. Šis palydovas nukrito netrukus po jo paleidimo, jo nuolaužų buvo rasta kituose Novosibirsko srities rajonuose. Tačiau fragmentą apžiūrėję „Roskosmos“ specialistai tuo nebuvo tikri.


"Balsas.lt"

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...