Kaip vykdoma mirties bausmė

2011-09-26

Tūkstančius metų už tam tikrus nusikaltimus valdžia įvairiais būdais bausdavo žmones mirties bausme. Mirties bausmė daugelio laikoma pačia aukščiausia bausmės forma ir ji buvo taikoma tiems, kurie padarydavo tokius baisius nusikaltimus kaip prievartavimas ar žmogžudystė. Pasikeitus laikams, pasikeitė ir egzekucijos metodai.

Mintis, kad kažkas bus nubaustas mirties bausme, nėra maloni. 54 pasaulio šalys ir 35 Amerikos valstijos vis dar taiko mirties bausmę. Daugiausia egzekucijų 2009-aisiais bvo atlikta Kinijoje, Irake ir Saudo Arabijoje.

Egzekucijos būdas pasikeitė. Amerikoje ir kitose šalyse, mirtina injekcija tapo dažniausiai naudojama aukščiausiosios bausmės forma. Ji pakeitė tokias egzekucijos rūšis kaip korimas ar elektros kėdė.

Prieš mirtiną injekciją, prie nusikaltėlio yra prijungiamas elektrokardiogramos mechanizmas, kuris stebi, kada širdis nustos plakti. Egzekucijai naudojami kelių rūšių vaistai: Anestetikas sodos pentotalis, raumenis paraližuojantis pankuronio bromidas ir nuodingasis kalio chloridas. Praėjus kelioms minutėms nuo paskutiniosios injekcijos, medikai oficialiai paskelbia apie žmogaus mirtį.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...