Kosminis zondas "Cassini" persijungė į saugų režimą

2011-07-26

Aplink Saturną skriejantį kosminį zondą „Cassini“ netikėtai ištiko gedimas ir jis persijungė į saugų veikimo režimą.

Dėl sutrikimo šiuo metu yra nutrūkę visi „Cassini“ projekto moksliniai stebėjimai. Pranešama, kad zondas negalės atlikti suplanuotų Saturno palydovo Titano tyrimų, kurie turėjo būti vykdomi lapkričio 11 dieną įvyksiančio „Cassini“ priartėjimo metu, pranešė „Space.com“.

Tiesa, šis nuostolis nėra milžiniškas, nes iki 2017 m., kuomet planuojama tęstinės „Cassini“ programos pabaiga, kosminis zondas prie Titano priartėti turėtų dar 53 sykius.

Saugiu režimu „Cassini“ į Žemę siunčia tik duomenis apie savo paties būklę, mokslinė informacija neperduodama, sakoma pranešime. Paprastai saugus režimas zonde įsijungia tada, kai zondo kompiuteris pats nepajėgia išspręsti užklupusios problemos. Pranešama, kad zondas į saugų režimą persijungė lapkričio 2 dieną, po tam tikrų savo sistemų veiklos sutrikimų.

„Cassini“ projekto istorijoje nuo 1997 m. taip atsitinka šeštą sykį, tačiau per pastaruosius šešerius metus, kuomet zondas skrieja orbita aplink Saturną, jis į saugų veikimo režimą buvo persijungęs tik sykį. Tad NASA specialistai yra patenkinti išskirtinai ilgu zondo sėkmingo tarnavimo laikotarpiu ir tikisi, kad „Cassini“ įprastu režimu pradės veikti artimiausiu metu.

Zondas „Cassini“ Saturno orbitą pasiekė 2004 metais. Nuo to laiko šią planetą ir jos palydovus tiriantis aparatas į Žemę perdavė labai įspūdingų nuotraukų ir kitos mokslinės informacijos. Planuotus misijos uždavinius „Cassini“ įgyvendino dar 2008. Tiesa, po to jau dukart buvo nuspręsta misiją pratęsti. „Cassini“ projekto terminas pratęstas iki 2017 m. gegužės.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...