Treniruotis su komanda lengviau

2011-08-04

Atletai, kurie treniruojasi kartu, gali iškęsti dvigubai daugiau skausmo nei treniruodamiesi atskirai, tikina Oksfordo universiteto mokslininkai.

Pasak universiteto ekspertų, kartu treniruodamiesi paspartiname endorfinų – chemikalų, sukeliančių gerą savijautą bei sumažinančių skausmą – apyvartą.

Studija, kuri publikuota žurnale „Biology Letters from the Royal Society“, rėmėsi 12 irkluotojų iš Oksfordo universiteto komandos tyrimu. Vyrai, kurių amžiaus vidurkis yra 24 metai, dalyvavo keturiuose skirtinguose testuose.

Pirmojoje eksperimento dalyje, 2 iš 6 irkluotojų 45 min. treniravosi virtualioje valtyje sporto salėje – tiek vidutiniškai trunka treniruotė. Tai jie darė atskirai, tačiau juos stebėjo kiti komandos nariai.

Mokslininkai kiekvieno irkluotojo skausmą išmatavo ant rankos uždėję pūstą kraujo spaudimo matuoklį: irkluojantiems sportininkams tereikėjo pasakyti kada jis jaučiasi nepatogiai.

Matuoklis atletams buvo dedamas kas 5–10 minučių po kiekvieno treniruočių etapo. Eksperimentas, rašo „The Telegraph“, buvo pakartotas du kartus. Pasak tyrėjų, endofinų buvo išskirta dvigubai daugiau treniruojantis kolektyviai nei atskirai.

„Fiziniai pratimai, kaip jau žinoma, stimuliuoja endofinų išskyrimą, taip sukuriamas švelnus euforijos jausmas, kuris tam tikra prasme atlygina už skausmą“, – cituojamas vienas iš tyrimo mokslininkų.

Prof. Robinas Dunbaras iš Oksfordo Kognityvinės ir evoliucinės antropologijos centro, komentuodamas rezultatus, teigia, kad „sinchronizuota fizinė veikla, pavyzdžiui, juokas, dainavimas, daugelis religinių praktikų išties žmones suartina ir daro laimingesnius“. Turbūt sutiksite, jog tai žinoma jau pakankamai seniai ir tai menka mokslo naujiena, tačiau šiais laikais taip jau yra – kas vienaip ar kitaip neįrodyta, tol tėra hipotezė.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...