Elektrinis dviratis gali nuvažiuoti iki 100 kilometrų

2011-07-07

SiGNa Chemistry Inc. tvirtina sukūrusi “dviračiams skirtą didžiausio tankio tirpalą energijai saugoti”,

taip pat tikisi pagerinti ne tik elektrinių dviračių, bet ir daugelį kitų elektrinių prietaisų. Niujorke įsikūrusi kompanija sukūrė kasetes, kurių sudėtyje yra natrio silicio miltelių. Kai milteliai kontaktuoja su vandeniu, jie akimirksniu pradeda gaminti vandenilį, kuris paverčiamas į elektrą. Pasak kompanijos, viena kuro kasetė gali pilnai aprūpinti dviratį elektra, kurios pagalba būtų įmanoma nuvažiuoti 100km nemynus pedalų.

Lyginant su ličio jonų baterijomis, kurių energijos talpa iki 65 vatvalandžių/kilogramui. SiGNa kuro kasečių talpa siekia daugiau nei 1000 vatvalandžių/kilogramui. Vandenilio kasetė pagamina apie 200 vatų nuolatinės energijos, o perteklinė energija susidaranti intensyvaus minimo ar važiuojant nuokalne metu, yra saugoma ličio jonų baterijoje.

“SiGNa Chemistry” pademonstravo maitinimo sistemą “Interbike International Trade Expo” parodoje vykusioje praėjusį mėnesį Las Vegase. Nors bendrovė naudojo sistemą “Pedego®” elektriniame dviratyje, sistema suderinama su dauguma kitų elektrinių dviračių modelių. Kadangi kuro elementai sveria tik 700 gramų ir yra daugkartinio naudojimo, dviratininkai juos lengvai gali keisti ilguose žygiuose.

Vandenilio sistemos taip pat yra saugios, nes gaminamas vandenilis neviršija 50% limonado skardinės slėgio. Sistemos vieninteliai išmetami teršalai: vandens garai, natrio silikatas ir aplinkos neteršiantis Natrio silidis (pilnai saugomas kasetėje).

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...