Internetas privers valdžią dirbti sąžiningiau

2011-11-14

Interneto panaudojimas platesniu mastu privers vyriausybės narius dirbti sąžiningiau.
„Visame pasaulyje miestiečiai pasitelkia internetines priemones, kad priverstų valdžią dirbti sąžiningai,“ – teigia Google vadovas.

Jis taip pat pažymi, kad demonstracijų, kurių metu buvo nuversti Egipto ir Tuniso lyderiai, metu aktyvistai taip pat naudojo internetines priemones: Facebook buvo naudojamas protestų planavimui, Twitter – protestuotojų koordinavimui, o Youtube – perduoti įvykių vaizdus visam pasauliui.

„Interneto vartotojai tokiu būdu gali rasti bendraminčių visoje šalyje.“
Kadangi 52 % pasaulio gyventojų yra jaunesni nei 30 metų, internetu juos pasiekti yra lengviausia.

Tuo tarpu vyriausybės yra raginamos neignoruoti internetinių protestų, nors kai kurie iš jų yra pernelyg išpūsti. Google vadovo teigimu, yra labai svarbu atskirti, kas yra įstatymais pagrįstas protestas, o kas yra tik dėl įdomumo žmonių keliamas triukšmas.

Teigiama, kad platesnis interneto panaudojimas sukurs dvi pasaulines sistemas – fizinę sferą, kurioje valdžia galės paveikti žmones savo jėga, ir virtualią sferą, kurioje žmonės turės didesnę įtaką.

Išpuoliai prieš miestiečius internetu gali būti transliuojami daug lengviau nei per televiziją, o veiksmų prieš piktadarius bus galima imtis išpuoliams dar nesibaigus.

„Pasaulyje internetu naudojasi tik du milijardai žmonių iš septynių milijardų. Vis dar yra kur plėstis,“ – teigia Google vadovas Erikas Šmitas.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...