Akcijų biržose žmones keičia kompiuterinė automatizuota prekyba

2011-09-16

Jungtinės Karasystės vyriausybės numatytoji specialistų grupė, vadovaujama Dame Clara Furse, išleido dokumentus, kuriuose pažymima, kad algoritminė prekyba greitai pakeis žmonių sprendimus akcijų biržose. Dauguma valstybių jau pradėjo keisti žmones kompiuteriais. Trečdalis Jungtinės Karalystės prekybos jau tenka kompiuteriams, o JAV ši dalis siekia ketvirtadalį.

Numatytoji specialistų grupė įspėja, kad šis perėjimas prie algoritminės prekybos turi ne tik privalumų, bet ir yra rizikingas. Jie nustatė atskirų atvėjų, kai kompiuterinė prekyba gali padidinti rinkos nepastovumą ir pridaryti daug žalos. Vienas iš pavyzdžių yra žinomas kaip savarankiškai sustiprinto grįžtamojo ryšio ciklas. Šiuo atvėju, maži pasikeitimai, tokie kaip duomenų vėlavimas, persipina su pačiais savimi ir sukuria didesnius pakeitimus. Nuokrypio normalizavimas taip pat gali pasireikšti ten, kur rizikingi įvykiai atrodo kaip normalūs iki tol, kol pasireiškia neišvengiamas rinkos nuosmūkis.

Privalumai, kuriuos įžvelgia specialistų grupė yra likvidumo pagerėjimas, mažesni pervedimų kaštai ir didesnis rinkos efektyvumas.

Manoma, kad algoritminių prekiautojų skaičius ir toliau didės, o paprastų prekybininkų poreikis – mažės. Panaši tendencija buvo matoma tada, kai gamybos pramonėje robotai sparčiai pakeitė žmones, ypač automobilių pramonėje 20-ajame amžiuje. Manoma, kad 21-ajame amžiuje robotai pakeis žmones ir financinėje rinkoje. Dokumente pažymima, kad iki tol, kol žmonės bus pakeisti algoritminiais prekiautojais, smarkiai išaugs programuotojų paklausa.

Numatytoji specialistų grupė pažymi, kad žmonės dirba su kompiuterine įranga, kuri yra per lėta ir turi ribotą pralaidumą, lyginant su kompiuteriniais kolegomis.

Numatytoji specialistų grupė vis dar dirba rinkdama teigiamus ir neigiamus aspektus už ir prieš kompiuterinę prekybą. Tikimasi, kad galutinė ataskaita bus išleista 2012-ųjų rudenį.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...