Chronišką nuovargį gali sukelti virusas

2011-07-28

JAV mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad chroniško nuovargio kamuojami žmonės gali būti užsikrėtę žmogaus retrovirusu XMRV. Šis gyvūninės kilmės virusas gali gyventi ir žmogaus organizme.

JAV Nacionalinio vėžio instituto ir Nevados universiteto klinikos specialistai šį virusą aptiko daugumos chroniško nuovargio sindromu sergančių pacientų organizme. Šia sekinančia liga sergantys žmonės kenčia nuo nepaaiškinamos kilmės nuovargio, raumenų skausmų, blogėjančios atminties ir kitų simptomų.

Mokslininkai nustatė, kad šis virusas buvo 67 proc. pacientų, kurie skundėsi dėl nuolat juos kamuojančio fizinio ir psichologinio nuovargio, kraujyje. Nustatyta, kad XMRV silpnina ir sekina organizmo imuninę sistemą.

Pasak specialistų, toks amerikiečių mokslininkų atradimas sudaro sąlygas laikyti nuolatinį nuovargį liga, kurią galima gydyti.

Šiuo metu chroniško nuovargio sindromas yra diagnozuotas maždaug 17 mln. žmonių visame pasaulyje. Ši miglota diagnozė įrašoma į paciento ligos istoriją daugeliu atvejų, kai nepavyksta aptikti jokių organinių blogos savijautos priežasčių.

XMRV yra vienas iš trijų žinomų žmogaus retrovirusų, kiti du – ŽIV ir HTLV (baltuosius kraujo kūnelius pažeidžiančio viruso, galinčio sukelti leukemiją, tipas). Visi trys virusai perduodami kitiems asmenims per kūno skysčius.

Tuftso universiteto Bostone mikrobiologijos fakulteto mokslininko Johno Coffino teigimu, surinkti duomenys leidžia manyti, kad JAV šiuo virusu gali būti užsikrėtę 4 proc. visų šalies gyventojų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...