Mokslinis tyrimas: Mažiau valgydami išlaikote smegenis jaunesnes

2011-12-21

Persivalgymas gali pagreitinti smegenų senėjimo procesą, tuo tarpu dieta aktyvuoja molekulę, kuri padeda smegenims išlikti jauniems. Italijos mokslininkų komanda iš Catholic Universiteto Romoje, atrado, kad ši molekulė, pavadinta CREB1, bandymų metu pelių smegenyse aktyvuojasi „kaloringų suvaržymų“ (kalorijų deginimo dietos) metu. CREB1 aktyvuoja daugelį genų susijusių su ilgaamžiškumu bei tinkamu smegenų funkcionavimu.

„Mes viliamės surasti kaip išlaikyti smegenis jaunas be griežtos dietos, dirbtinai aktyvuojant CREB1, pavyzdžiui, naudojant naujus vaistus,“ – teigė profesorius Dr. Pani. Kaloringumo suvaržymai reiškia, kad gyvūnai gali suvalgyti iki 70 proc., jiems įprasto maisto, dienos normos. Šis būdas yra žinomas, kaip eksperimentinis būdas pratęsiantis gyvenimą, tai patvirtina ir daugelis eksperimentinių modelių. Dažniausiai, kalorinės dietos besilaikanti pelė netampa nutukusi ir neišsivysto diabeto; Be to, jos demonstruoja didesnius protinius sugebėjimus ir geresnę atmintį, bei yra mažiau agresyvios. Priedo, jos neišsivysto, arba išsivysto daug vėliau, Alzhaimerio ligą ir dažniausiai ji pasireiškia su mažiau grėsmingais simptomais negu pas permaitintus gyvūnus.

Daugelis tyrimų patvirtina, kad persivalgymas neigiamai veikia mūsų smegenis: juos sulėtina, sukelia ankstyvąjį smegenų senėjimą, tai padaro juos pažeidžiamus ligų. Italijos mokslininkų komanda atrado, kad CREB1 yra molekulė, aktyvuojama kalorinių suvaržymų ir ji įtakoja naudingą poveikį dietos smegenims, įjungdama kitą molekulių grupę atsakingą už ilgaamžiškumą, taip vadinamą „surtuinais“. Šie atradimai yra dėsningi faktams, kad CREB1 reguliuoja svarbias smegenų funkcijas kaip atmintis, gebėjimas mokytis ir nerimo kontrolė, jos aktyvumas yra sumažinimas ar psichologiškai išderinamas senstant.

Italijos mokslininkai išsiaiškino, kad CREB1 veikimas gali būti ženkliai padidintas, paprasčiausiai sumažinus kalorijų skaičių, tyrimai parodė, kad CREB yra svarbus atliekant kaloringumo suvaržymą smegenims. Jeigu pelei trūksta CREB1, kalorijų dietos nauda smegenims dingsta. Todėl, gyvūnai be CREB1 molekulės demonstruoja tokius pačius smegenų sutrikimus kaip ir permaitinti arba seni gyvūnai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...