Pripučiamasis erdvėlaivis sėkmingai nusileido ant vandens

2012-07-26

Nuo paleidimo iki nusileidimo ant vandens – pusvalandis: visai neblogai pripučiamajam erdvėlaiviui.

Šį rytą, 7.01 val. vietos laiku, NASA kosminių skrydžių centras Volopso saloje (Virdžinija) atliko trečiąjį ir sunkiausią bandymą IRVE-3 ir į kosmosą paleido grįžtantį atgal pripučiamąjį erdvėlaivį. Jis nusileido Atlanto vandenyne, netoli Šiaurės Karolinos pakrantės, prabėgus vos 20 min.

Jis, kaip ir ankstesni IRVE-3 modeliai, turi pripučiamą išorinį apvalkalą, kuris sulėtina ir apsaugo erdvėlaivį, jam įskrendant į atmosferą didesniu už garsą greičiu.
Siekiant išbandyti didesnio naudingojo krūvio gabenimo galimybę kosmose, IRVE-3 skraidino dvigubai didesnį naudingąjį krūvį negu jo pirmtakai. Jame buvo sumontuota šiluminė apsauga, išbandanti tverminę grįžimo į atmosferą gebą. Komanda taip pat nežymiai patobulino ir IRVE-3 sunkio centrą, kad patikrintų ar dėl to manevrai būtų tikslesni negu per ankstesnius bandymus.

Nepriekaištingas paleidimas

Erdvėlaivis skriejo apie 450 km virš Atlanto vandenyno už Žemės atmosferos ribų. 308 kg sverianti pripučiamoji šiluminė apsauga atsiskyrė nuo priekinės paleidimo mechanizmo dalies kūgio ir, prieš aparatui įskrendant į Žemės atmosferą, buvo užpildytas azotu, kad pasidarytų grybo formos.

„Paleidimas buvo nepriekaištingas“, – sako NASA IRVE-3 komandos narys Stephenas Hughesas.

Iš pradžių planavusi erdvėlaiviu išžvalgyti aukštesnes Marso vietoves, IRVE-3 komanda tikėjosi jį panaudoti ir sąsają tarp Žemės ir Tarptautinės kosminės stoties atliekoms ir kitiems kroviniams transportuoti.

Nors IRVE-3 paleidimas nebuvo skirtas galutiniam produktui pristatyti, Hugheso manymu, akivaizdu, kad ši technologija veiksminga ir gali būti panaudota būsimoms misijoms.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...