Giliausia vieta žemėje – kitas pasaulis

2012-04-05

Pilnas šviežių įspūdžių, su vienviečiu povandeniniu laivu pasiekęs giliausią Ramiojo vandenyno vietą, Holivudo režisierius Džeimsas Kameronas kalbėjosi su Australijos moksleiviais ir atsakinėjo į įvairiausius klausimus.

„Titaniko“ kūrėjas, praeitą mėnesį paniręs į 11 kilometrų Marianų įdubos dugną, esantį vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje, Perth Roseworth pradinės mokyklos moksleiviams pasakojo, kad gamtos mokslai buvo jo mėgstamiausia disciplina. „Aš žinojau, kad tikriausiai netapsiu astronautu ir nekeliausiu į kitą planetą, tačiau aš žinojau, kad žemėje egzistuoja kažkas labai panašaus į kitą planetą, ir visa tai yra giliai po vandeniu. Kartais, kai tu esi ant koralinių rifų arba paniręs giliai į jūrą, tu matai gyvūnus, kurie yra tokie spalvingi, tokie nuostabūs ir taip skiriasi nuo to, ką tu įsivaizdavai. Tada tu supranti, kad žemėje egzistuoja kita, svetimas pasaulis,“ – teigė Kameronas.

Dž. Kameronas dėl povandeninio laivo hidraulinių problemų, vietoje planuotų šešių valandų, vandenyno dugne praleido tik dvi su puse valandos. Dugno vaizdus režisierius palygino su mėnulio vaizdais. Ši Dž. Kamerono kelionė buvo pirmoji – per daugiau nei pusę amžiaus – žmogaus pilotuojama ekspedicija į Marianų įdubą ir daugiau nei 7 metų ruošimosi ir planavimo kulminacija.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...