Britų policija pradėjo naudoti naują avarijos tyrimo metodą

2012-05-07

Dažniausiai įvykus avarijai, kelias yra tuoj pat uždaromas. Policija turi išsiaiškinti: kas įvyko, kas yra avarijos kaltininkas ir t.t. Tyrimas apima stabdžių žymių ilgio matavimą, atstumą tarp automobilių, kartais ir tai, kaip automobilis po incidento yra sudaužytas. Visa tai užtrunka. Dabar rytų Anglijos Esekso (angl. Essex) grafystės policija, avarijoms tirti pasitelkė naują būdą. ,,RIEGL VZ-400” – tai pusiau kamera, pusiau skaitytuvas, kuris sugeba tiksliai užfiksuoti avariją 360 laipsnių kampu.

,,VZ-400” dirba naudodamas kartu ir 3D kamerą, ir lazerio spindulį. Kamera įrašo vaizdą, o lazerio spindulys yra panaudojamas tam, kad apskaičiuotų atstumus tarp objektų. Įjungus šį įrenginį, jis lėtai sukasi aplinkui, kiekvieną sekundę fiksuodamas 120 000 smulkiausių avarijos detalių. Vėliau įrašyta informacija yra apdorojama ir detalus avarijos vietos 3D vaizdas gali būti panaudotas tolesniam incidento tyrimui, įskaitant teismo posėdžius.

Svarbiausias šio virtualaus vaizdo privalumas yra: apskaičiuoti atstumai tarp objektų, pavaizduoti spalvotomis linijomis ir skaičiais. Dėl to policijos pareigūnai, draudimo atstovai ir kiti tarnautojai gali geriau įsivaizduoti kaip iš tikrųjų įvyko avarija. Dėl įrenginio galimybių tiksliai užfiksuoti avarijos vietos informaciją, Esekso policija planuoja jį išnaudoti nusikaltimų tyrimams. Surinkta informacija, taip pat galės būti panaudota ir teismuose.

,,VZ-400” įrenginio bandymų rezultatai parodė, kad dažniausiai informacijos apie įvykio aplinkybes yra surenkama trečdaliu daugiau nei surenka policijos pareigūnai bei visa tai yra įvykdoma per maždaug perpus trumpesnį laiką, o tai reiškia, kad kelių uždarymo laiko tarpsniai gerokai sumažėja. Buvo atlikti bandymai ir Londone. Kelių uždarymo trukmė vidutiniškai sumažėjo 1 valanda ir 30 minučių.

Nepaisant didelės kainos (175 000 JAV dolerių), 25 Didžiosios Britanijos policijos departamentai pranešė apie šio įrenginio įsigijimą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...