Pabėgiokime kartu su malūnsparniu – robotu

2012-06-06

Bėgikai, kuriems sunku bėgti pastoviu greičiu, greitai galės naudotis roboto kompaniono pagalba – mažu, keturių sraigtų malūnsparniu. Tai sistema vadinama „Joggobot“, kurią išrado Royal Melbourne technologijų instituto Australijoje mokslininkai Floyd Mueller ir Eberhard Gräther.

Šio dueto tikslas buvo sukurti sistemą, kurios pagalba vartotojai išmaniojo telefono programėlėje nusistato savo pasirinktą bėgimo tempą, programėlė kontroliuoja robotą ir šis skrenda priešais bėgiką nustatytu tempu. Be to, jį galima nustatyti taip, kad jis išlaikytų pasirinktą atstumą, nepriklausomai nuo pasirinkto bėgimo tempo.

Mokslininkai išbandė šią idėją su iš putų polistirolo pagamintu robotu. Naudodami savo sukurtą programinę įrangą, jie nurodė robotui sekti ryškiai mėlynos ir oranžinės spalvų tekstūros marškinėlius. Tik pamačius šiuos marškinėlius, robotas pakyla apie metrą virš žemės ir pradeda sklandyti. Jeigu iš akiračio dingsta marškinėliai, robotas automatiškai nusileidžia.

Šios idėjos kūrėjai aiškinosi ir gilinosi kas motyvuoja bėgikus. ,,Kaip žmonės sąveikaus su robotu kompanionu? Ar robotas turėtų imtis trenerio ar naminio gyvūnėlio vaidmens? Vienu atveju treniruotės būtų efektyvesnės, kitu teiktų daugiau malonumo.‘‘

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...