Stivenas Hokingas išbandinėja prietaisą, kuris skaito jo mintis

2012-07-13

Technologijos Stivenui Hokingui buvo didelės pagalbininkės, kurios dabar galbūt leis jam komunikuoti mintimis. Šiuo metu kosmologas išbando prietaisą, kuris stebi jo smegenų veiklą. Pagrindinis tikslas – smegenų veiklos transformavimas į kalbėseną.

S. Hawkingas turi motorinę neuronų ligą. Dėl nervų nykimo liko beveik visiškai paralyžuotas. Šiuo metu jis komunikuoja pasinaudodamas skruosto judesiais, kurių pagalba parenka žodžius iš kompiuterio ekrano. Tai labai lėtas procesas, teigia sveikatingumo kompanijos „NeuroVigi“ įkūrėjas P. Lovas.

P. Lovas tikisi, kad kai Hokingas nebegalės kontroliuoti savo skruostų – galės komunikuoti pasinaudodamas jo kompanijos nešiojamuoju prietaisu. „iBrain“ stebi smegenų veiklą viename kaukolės taške. Tada algoritmas iš šios veiklos iššifruoja naudingą informaciją. Pradiniame bandymo etape P. Lovas su komanda prašė S. Hokingo įsivaizduoti savo rankų ir kojų judesius bei prietaisais stebėjo smegenų veiklą. Iš smegenų veiklos pasikeitimų jie galėjo atpažinti, kuriuos veiksmus S. Hokingas įsivaizdavo.

Dabar P. Lowas tikisi sukurti technologiją, kuri S. Hokingui ir kitiems įsivaizduojamų judesių pagalba padėtų per kompiuterį rašyti ar ištarti žodžius.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...