Dauguma žmonių mieliau renkasi pinigus nei malonumus

2011-09-20

Dauguma žmonių aukoja poilsį dėl pinigų, net jei jų sprendimas ir kenkia jų laimei.
Daugelio manymu, pagrindinis žmonių siekis yra laimė, tačiau žmonės taip pat galvoja apie tokius tikslus kaip sveikata, šeimos gerovė ar socialinis statusas.

Buvo nustatyta, kad žmonės manevruoja tarp savo gerovės ir kitų dalykų, pavyzdžiui, dirbdami ilgiau, jie užtikrintų savo šeimos gerbuvį, bet atsisakytų savojo. Taip pat žmonės renkasi tokį darbą, kuris neteikia jiems laimės, tačiau suteikia geresnį socialinį statusą ar kontrolės jausmą.

Tyrime dalyvavo 2600 žmonių. Jų buvo paklausta, ką pasirinktų: paprastą darbą už 80000 $ metinį atlyginimą, ar darbą už 140000 $ metinį atlyginimą, tačiau dirbti tektų ilgai, o miegui galėtų skirti vos šešias valandas. Didžioji dalis žmonių pasirinko antrąjį variantą.
Po apklausos, žmonės norėjo sužinoti, ar jų pasirinkimas yra klaidingas. Tik 7 % apklaustųjų prisipažino manę darantys klaidą savo pasirinkime. Didžioji dalis nesigailėjo savo pasirinkimo.

Apibendrinant visa tai, dauguma žmonių dėl savo gerbūvio aukoja kitus svarbius dalykus. Vis dėlto, gerbūvis yra tik vienas iš daugelio žmonių siekiamų gyvenimo tikslų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...