Dviejų galaktikų susidūrimas galėjo suformuoti Andromedą

2011-07-27

Nauji kompiuteriniai modeliavimai atskleidžia kaip susiformavo mūsų artimiausios galaktikos kaimynės. Magelano debesys ir Andromedos galaktika gali būti suformuota masyvaus dviejų galaktikų susidūrimo įvykusio prieš milijardus metų.

Paukščių tako regionas astronomams žinomas kaip “Vietinė grupė”, kurią sudaro beveik 40 galaktikų, įskaitant dvi didžiausias: Andromedos ir Paukščių tako galaktikas. Abi yra masyvios spiralinės galaktikos.

Astronomai manė, kad Andromedos galaktika, kuri yra už 2,5 milijono šviesmečių nuo žemės, susiformavo iš dviejų mažesnių galaktikų ar daugybės mažesnių susijungimų, tačiau šios idėjos niekada nebuvo išbandytos. Todėl mokslininkų komanda iš Prancūzijos ir Kinijos nusprendė sumodeliuoti kaip galaktika susiformavo.

Modeliavimai buvo atliekami didelio galingumo kompiuteriais ir norint imituoti dujas, panaudota apie 8 milijonus dalelių, tamsiosios materijos ir žvaigždžių. Jie modeliavo gravitacines ir skysčių sąveikas tarp elementų, pastebėjo kad jie gali imituoti Andromedos galaktikos susiformavimą.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...