Naujas būdas saugoti šviesą pagerins informacijos perdavimo kokybę

2011-10-05

Dėl didelės duomenų talpos ir mažo jų praradimo, šviesa gali tarnauti kaip idealus informacijos nešiotojas. Vis dėlto dėl didelio greičio, šviesą sunku išsaugoti. Dabar tyrėjai stengiasi sukurti naują šviesos saugojimo technologiją, pasinaudodami mechaninėmis savybėmis.

Fizikai atliko tai įrodantį eksperimentą, kurio metu jie sugebėjo išsaugoti optinę informaciją mechaniniu būdu silicio mikrosferose. Mikrosferos tarnauja kaip optomechaniniai rezonatoriai, kurie turi rezonansinių tuštumų, leidžiančių mokslininkams sukurti mechaninį spinduliavimą.

Tyrėjai informacijos įrašymui ir skaitymui naudojo suderintą lazerį. Įrašinėdami informaciją, rašymo ritmas susidubliuodavo su mikrosferos tuštumos signalo ritmu mechaniniu būdu. Informacija išgauti buvo atliekamas priešingas procesas.

Informacija mikrosferose išliko 3,5 sekundės – palyginti gana ilgą laiką.

Dėl šios šviesos išsaugojimo technikos prigimties, bangos ilgiai gali būti laisvai keičiami. Tai suteikia milžinišką pranašumą siekiant geriau išnaudoti šviesos saugojimo techniką.

Galimybė varijuoti bangos ilgius gali tapti labai svarbi, norint pagerinti pasaulinį komunikacijų tinklą. Mikro bangos tokiu būdu galės būti paverčiamos ilgesnio ilgio bangomis, kurios yra labiau tinkamos informacijai dideliu atstumu siųsti.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...