Pristatyta naujos kartos operacinė sistema HTML5

2011-09-19

2010 -ųjų lapkritį Kanadoje įsteigta kompanija praėjusią savaitę vykusioje „TechCrunch Disrupt“ konferencijoje pristatė savo HTML5 operacinę sistemą, kuri pavadinta Carbyn.

Jei norite turėti šią sistemą, jums į kompiuterį nereikės nieko įdiegti; tiesiog reikia prisiregistruoti prie Carbyn internete ir jūs jau galite naudotis sistema. Tai nėra diegiama programa, o jos failai internete nesaugomi. Kūrėjai šią sistemą apibūdina kaip „orientuotą į programas“. „Tai reiškia, kad ją galite turėti bet kokiame įrenginyje, ir tai reiškia, kad nusipirkę pigiausią planšetinį kompiuterį ir prisijungę prie interneto, galėsite gauti viską, ko norite vien per interneto naršyklę.“

Carbyn atsovai Jaafer‘is Haidar‘as ir Jason‘as Miller‘is pademonstravo savo multi platforminį kūrinį tiek ant Apple iPad, tiek ant Blackberry Playbook „Disrupt“ konferencijos metu. Sistemos versiją išmaniesiems telefonams tikimasi pristatyti šiek tiek vėliau.

Carbyn leidžia klientams gauti visas pageidaujamas programas vienoje vietoje bet kokiam įrenginiui, nesvarbu, ar tai iPad, Blackberry Playbook, Android ar kas nors kitas. Generalinio direktoriaus ir vieno iš įkūrėjų teigimu, kompanijoms, kuriančioms HTML5 programas, Carbyn bandys suteikti didelio masto platinimo platformą.

Naudodami Carbyn, galėsite įsikelti bet kokią programą į pagrindinį langą, gausite panašiai į kitas programas atrodantį valdymo skydą. Jau esamos HTML5 programos gali būti lengvai perkeliamos į Carbyn sistemą mažiau nei per pusvalandį.

Tarp Carbyn ypatybių yra ir galimybė atlikti keletą užduočių vienu metu ir susisiekimas tarp programų – programos gali kalbėtis viena su kita. „Mes pristatome failų sistemą su pranešimų funkcija, tokiu būdu programos gali kalbėtis tarpusavyje. Viena programa, jei tai telefoninė programa, sakykime Skype, gali pasakyti muzikos programai „Ei, liaukis groti, man skambina,““ – teigia Haidar‘as.

Taip pat buvo parodyta, kaip lengvai kūrėjai gali perkelti HTML5 programas į Carbyn. Tiesą sakant, tolesnių sistemos tobulintojų pritraukimas buvo vienas iš trijų Haidar‘o ir Miller‘io tikslų, kurių jie siekė šou metu. Bendradarbiavimas su programos vystytojais, kurie galėtų kurti programas Carbyn sistemai, yra svarbus kompanijos augimui. Antrasis tikslas buvo paskelbti žinią apie save. „Jums nereikia nieko siųstis, tiesiog nueikite į tinklapį… su šiuo šūkiu norėjome visus priblokšti,“ – teigė Haidar‘as interviu metu.

Trečiasis tikslas – pritraukti investuotojų. Haidar‘as atskleidė, kad komanda šią sistemą plėtojo nuo kompanijos įkūrimo, o dabar jie ieško finansavimo.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...