Australijoje atrasta nauja delfinų rūšis

2011-09-16

Australijos tyrinėtojai prie Melburno atrado kitokios rūšies, nei buvo žinoma iki šiol, delfinų kolonijas.

Iš pradžių manyta, kad apie 150 delfinų, išdykaujančių Port Filipo įlankoje ir Gipslando ežeruose, yra vienos iš dviejų gerai žinomų afalinų rūšies delfinų, bet Monašo Universiteto mokslų daktarė Kate Charlton-Robb nustatė, kad skiriasi jų kaukolės struktūra, DNR ir fizikiniai rodikliai, kurie buvo nustatyti dar praėjusio amžiaus pradžioje.

Šie delfinai buvo pavadinti lotynišku padadinimu „Tursiops australis“, tačiau plačiai visuomenei jie geriau bus žinomi kaip Burunano delfinai. Šis pavadinimas kilęs iš Australijos Aborigenų kalbos, reiškiantis didelę jūros žuvį.

„Tai yra nepaprastai žavingas atradimas, nes iki šiol buvo atrasta vos trys naujos delfinų rūšys nuo pat devynioliktojo amžiaus pabaigos,“ – teigė Charlton-Robb.

„Faktas, kad šie delfinai gyveno mums panosėje, šį atradimą padaro dar labiau jaudinančiu, nes iki šiol Port Filipo įlankoje ir Gipslando ežeruose buvo žinomos tik dvi delfinų rūšys.“

Tyrimas buvo paremtas delfinų kaukolių, surinktų ir eksponuotų muziejuose per pastarąjį amžių, analize. Daugiausia kaukolių tyrimams buvo paimta iš Viktorijos Muziejaus.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...