Kas gi vyksta 51 zonoje

2011-09-27

Arčiau nei 160 km nuo Las Vegaso yra žymiausia slaptoji karinė bazė planetoje. Apie šią bazę sklando įvairūs gandai, pavyzdžiui apie paslaptingąjį skraidantį objektą, kuris sukasi aplink save danguje. Nors ši bazė turi daug pavadinimų, geriausiai ji yra žinoma 51-osios zonos vardu.

Yra keletas teorijų, kaip atsirado 51-osios zonos pavadinimas. Populiariausia versija siejama su tuo, kad infrastruktūra ribojasi su Nevados bandymų centru. Šis centras buvo naudojamas atominių bombų bandymams. Zona buvo suskirstyta į 30 kvadratinių plotelių. Nors 51-oji zona nėra bandymų centro dalis, ji ribojasi su 15-ąją zona.

Teigiama, kad pavadinimas kilęs sukeitus 15-osios zonos skaitmenis vietomis.

Šis vietovės pavadinimas skatina speliones apie galimus valdžios sąmokslus, paslaptingąjį „juodąjį“ orlaivį ir ateivių technologijas. Faktai, mitai ir legendos taip persipynė tarpusavyje, kad pasidarė sunku atskirti tai, kas yra tikra, o kas pramanai. Kas iš tikrųjų vyksta šioje vietoje? Kodėl valdžia tai pripažindavo, tai neigdavo tai, kad zona egzistuoja iki pat dešimtojo dešimtmedži pradžios? Kodėl virš šios teritorijos paskelbta neskraidymo zona? Ir ką ji turi bendro su Rosvelyje nukritusiais ateiviais?

Teigiama, kad šioje vietoje išbandomos naujos technologijos, tokios kaip nauji orlaiviai. Juodasis orlaivis galėjo būti vienas iš bandomųjų aparatų. Bazė yra stipriai saugoma, o aplink ją esanti teritorija skanuojama radarų. Bazę supa tūkstančiai kvadratinių kilometrų dykumos.

Kaip vienas iš zonos projektų įvardijamas U-2 šnipinėjimo lėktuvas. Šis lėktuvas gali skristi dideliame aukštyje ir būti nepastebėtas kitų valstybių. Taip pat bazėje buvo vystomas ir Aurora projektas. Aurora turėjo būti viršgarsinis lėktuvas, sugebantis pasiekti 6 machų greitį.

Yra manančių, kad Rosvelyje sudužo ateivių kosminis laivas, o jo nuolaužos buvo nugabentos į 51-ąją zoną. Tokias spekuliacijas paskatino ir tai, kad pasklido gandas, jog po baze yra įrengti slapti tuneliai.

1987 m. Robertas Lazaras pribloškė savo pasisakymu televizijoje. Jis teigė, kad jis yra vienas iš žmonių, dirbančių su ateivių technologijomis. Jis teigė, kad valdžia bazėje turi mažiausiai devynis ateivių kosminius laivus. Šie jo pasisakymai paskatino tolimesnes spekuliacijas apie 51-ąją zoną.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (2 votes, average: 3.50 out of 5)
Loading...