Elektra įkraunamo hibridinio sportinio BMW vizija taps realybe (Video)

2011-07-27

BMW oficialiai patvirtino, kad pradės serijinę elektra įkraunamo hibridinio sportinio modelio gamybą. Automobilis bus kuriamas pagal 2009 m. Frankfurte pademonstruotą „Vision EfficientDynamics“ koncepciją.

Dar 2009 metais Frankfurto automobilių parodoje BMW pristatė daug atsiliepimų sulaukusį „Vision Efficient Dynamics“ konceptą. Nors tuomet nedaug kas tikėjo, jog konceptas išvys serijinę gamybą, dabar panašu, jog tai taps realybe.

Kaip ir koncepcinio modelio atveju, serijinio gaminio priekinę ašį suks 3 cilindrų turbodyzelinio variklio ir elektros motoro tandemas, o galinę – tik elektrinis variklis. Bendra galia sieks 328 AG. Nuo 0 iki 100 km/val. automobilis gali įsibėgėti per 4,8 sek.

Gamintojų teigimu, vidutinės šio modelio degalų sąnaudos yra tik 3,76 l/100 km, o CO2 emisija – 99 g/km – nei vienoje iš Europos Sąjungos šalių už tokį teršalų kiekį papildomi mokesčiai netaikomi, tad tai bus dar vienas hibrido privalumas. Automobilio baterijas bus galima pilnai įkrauti per 2,5 val. BMW žada, kad vien tik elektros režimu bus galima nuvažiuoti 50 km, o 24 l talpos dyzelino bako užteks dar 700 km.

1,24 m aukščio kupė yra pritaikytas keturiems keleiviams, automobilio aerodinaminio pasipriešinimo koeficientas – tik 0.22.

Pranešama, jog BMW užmaskavusi šį konceptą po 6-os kupė kėbulu jau bando Vokietijos keliuose. Manoma, kad pagamintas toks BMW galėtų kainuoti net iki 600 tūkst. litų. Vokiečiai žada, kad pagal „Vision EfficientDynamics“ koncepciją sukurtą serijinę versiją bus galima įsigyti 2013 m. pabaigoje.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...