Žvilgsnis iš arčiau – Veido transplantacija

2011-12-30

2011 metų kovo mėnesį, chirurgų komanda Brigham and Women‘s ligoninėje (BWH) atliko pirmą pilną veido transplantaciją (FFT) Amerikoje, tai buvo trečioji tokio pobūdžio operacija atlikta pasaulyje šiais metais.

„Kitaip nei standartinė rekonstrukcija, veido transplantacija siekiama suteikti smarkiai deformuotoms savybėms ir funkcionavimui normalią būklę, ko negali padaryti standartinė rekonstrukcinė plastinė chirurgijos technika“, – teigė Dr. Bohdan Pomahac, plastinės chirurgijos transplantacijos programos direktorius. „Tai tiesiog, mūsų pacientams, naują gyvenimą suteikianti procedūra“. Norėdami progresuoti veido transplantacijos srityje, Pomahac ir jo kolegos – nuo pat pacientų medicininės patikros iki pačios transplantacijos procedūros bei vėlesnės pacientų priežiūros – fiksavo neįprastus procesus susijusius su sėkminga veido transplantacijos programa.

Tyrėjai pabrėžia vykdomą labai griežtą pacientų medicininę apžiūrą ir kitus procesus, kuriuos kiekvienas pacientas privalo praeiti. Fizioterapeutų įvertinimo metu, naudojantis įvairiais klinikiniais ir psichologiniais metodais, yra nustatoma ar pacientas yra fiziškai ir psichiškai pasiruošęs procedūroms. Kai veido transplantavimo komanda ir Institutional Review Board (BWH) patvirtina kandidatą, BWH fizioterapeutai glaudžiai bendradarbiaudami su New England organų banku (NEOB), identifikuoja kriterijus tinkamiems donarams rasti.

Kad operacija būtų sėkminga, mokslininkai pabrėžia griežtą daugiafunkcinę discipliną. Chirurgai ir darbuotojai koordinuoja paciento paruošimo užduotis ir tuo pat metu per ribotą laiko tarpą turi atstatyti donoro audinius. Vėliau, prasideda kitas svarbus procesas – po transplantacinio laikotarpio priežiūra. Fizioterapeutai seka operacijos procesą ir pritaiko specialius „atmetimo“ vaistus bei planingai ieško bet kokių organo atmetimo ženklų.

„Mūsų tikslas – judėti toliau, mes sekame ir fiksuojame pacientų, kuriems buvo atlikta FFT operacija, progresą ir tobulinam vaistų slopinančių imunitetą vartojimą, su viltimi, kad vieną dieną pacientai galės sumažinti jų kiekį arba išvis jų atsisakyti“, – teigė Pomahac. „Mes taip pat tiriame, kaip smegenys reintegruoja naujas dalis, ir atidžiai sekame motorikos ir jutimų veiklą“.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...