Pristatytas greitesnis bei pigesnis stiklo lankstymo būdas

2011-11-04

Lenktas stiklas yra plačiai taikomas praktikoje. Tyrėjai pristatė naują būdą, kuriuo stiklas gali būti suformuotas šešis kartus greičiau bei žymiai pigiau.

Norint išlieti lenktą stiklą iki šiol reikėjo kiekvienam skirtingam gaminiui pagaminti metalinę formą. Tyrėjai teigia, kad norint lenktą stiklą pagaminti naujuoju metodu, jokių atskirų formų nereikės. Vietoje to, jie sukūrė formą, kuri kinta pagal poreikius.

Forma gali būti sumormuota tiesiog rankomis. Normalioje būsenoje ji yra plokščia, o visi atraminiai taškai yra vienoje plokštumoje. Kai forma ir ant jos esantis stiklo gabalas yra įdedamas į krosnį, krosnies papildomai kaitinti bei aušinti nebereikia, nes tyrėjai išimti gaminį ir įdėti naują stiklo gabalą ant formos gali pačio proceso metu. Toks procesas sutaupo daug energijos ir laiko.

Temperatūra krosnyje normaliai yra keliais laipsniais žemesnė, nei stiklo lydimosi temperatūra. Papildomas karštis yra suteikiamas naudojantis karšto oro arba lazerio spinduliu. Šiuo spinduliu yra lydomos tik tos vietos, kurias norima suformuoti. Forma tuomet prisitaiko prie gaminio geometrijos, tokiu būdu ji labiau sutankindama ir stiklą ir padarydama kokybiškesniu.

Tyrėjai šiuo būdu sugebėjo sulenkti vieno kvadratinio metro ploto stiklą, tačiau jie sieks sukurti ir didesnius bei sudėtingesnės paviršiaus tekstūros gaminius.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...