Mesdami rūkyti pagerinsite savo atmintį

2011-09-26

Mesdami rūkyti ne tik saugome savo sveikatą, tačiau ir geriname atmintį.

Nortambrijos Universiteto mokslininkų sąjunga, tirianti alkoholio ir narkotikų poveikį rūkantiesiems, atliko atminties testus 27-iems rūkaliams., 18-ai metusių rūkyti ir 24-iems nerūkantiems.

Dalyviai buvo paprašyti įsiminti ankščiau spręstas užduotis skirtingose universiteto vietose turo po universitetą metu.

Rūkaliai pasirodė prastai – jie prisiminė tik 59 % užduočių. Tuo tarpu tie, kurie metė rūkyti sugebėjo prisiminti 74 % užduočių, o nerūkantieji – net 81 % visų užduočių.

Daktaras Tom‘as Heffernan‘as iš mokslininkų sąjungos teigė, kad žinant faktą, jog Didžiojoje Britanijoje yra beveik 10 milijonų rūkalių, o Jungtinėse Valstijose beveik 45 milijonai rūkalių, labai svarbu yra perprasti rūkymo sukeliamus padarinius, trikdančius kasdienio pažinimo funkciją. Kaip puikus to pavyzdys yra atminties pablogėjimas.

Tai yra pirmasis tyrimas, kuriame bandoma parodyti, kad rūkymas sukelia rimtą poveikį atminčiai. „Mes jau dabar žinome, kad metimas rūkyti yra labai naudingas sveikatai, tačiau šis tyrimas taip pat parodo, kad rūkymas turi negiamą poveikį ir pažinimo funkcijoms.“

Daktaras Heffernan‘as kartu su daktaru Terence‘u Oneill‘u taip pat bandys nustatyti ir pasyvaus rūkymo daromą žalą atminčiai.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...