Karma – hibridinis, ekologiškas, prabangus sedanas

2012-01-16

Technikos mylėtojai sulaikė kvėpavimą stebėdami, kaip pirmasis didelio pajėgumo ir išskirtinės prabangos, hibridinis sedanas tyliai važiavo Las Vegaso gatve (šalia elektronikos parodos). Dėmesį traukiantis “Karma“ buvo suprojektuotas Kalifornijoje ir surinktas Suomijos gamykloje, kurioje taip pat gaminami ir Porsche automobiliai. „Tai yra didelis, keturių durų prabangus sedanas, kuris konkuruoja su tokiais automobiliais, kaip Mercedes ir Audi“, – sėdėdamas sedane kalbėjo Russel Datz iš Fisker Automotive. „Mes suteikiame žmonėms šansą išbandyti aplinkai draugišką automobilį, kuri vairuojant jūs nenukrypsite nuo įprasto gyvenimo būdo“.

Russel Datz teigė, kad Karma yra lyg Maserati tik su įmontuota „žaliąja“ įranga. Karma sedanas Jungtinėse Valstijose kainuoja 100 000 dolerių, o kai šis modelis pasieks Europą, manoma, kad kaina turėtų būti panaši. Fisker kompaniją 2007 metais pietinėje Kalifornijoje įkūrė buvęs Aston Martin ir BMW dizaineris Henrik Fister ir Vokiečių verslo partneris Bernhard Koehler. „Jie įsivaizdavo, kad nauja automobilių kartą turėtų būti atsakinga, taupyti energiją, sumažinti emisiją ir kartu išlaikyti vairavimo malonumą ir senas tradicijas“, – pasakojo Datz.

„Elektriniai automobiliai iki šio pasirodę rinkoje, neužkaitino kraujo“, – pareiškė verslininkas. Karma yra žinoma, kaip pirmoji pasaulyje prabangi, elektrinė mašina su įmontuotu benzininiu varikliu, kuris palaiko elektrą tiekiantį generatorių. Sporto rėžimo metu Karma naudoja benzininio variklio generuojamą energiją. Sedanas, važiuojant įprastu rėžimu, gali pasiekti 153 kilometrų per valandą greitį, o važiuojant sportiniu rėžimu 200 kilometrų per valandą greitį. „Iš elektrinio variklio sukombinuoto su laisve ir benzinu varomo varikliu, jūs gaunate efektyvumą be jokios emisijos,“ – teigė Datz.

„Jūs neturite rūpintis kur ir kada pakrauti mašiną. Jūs tiesiog galite važiuoti tiek, kiek širdis geidžia, o naktį pakrauti automobilį, lyg mobiliųjų telefoną“, – aiškino Datz. Vien tik su pilna Karma baterija galima nuvažiuoti 300 mylių, o su pilnu baku benzino galima nuvažiuoti dar 200 mylių. Dažniausiai vairuotojai vidutiniškai nuvažiuoja 50 mylių per dieną, teigė Datz. Karma ant stogo turi saulės energijos įtaisą, kuris generuoja energiją reikalingą keleivio šaldymo sistemai ir kitiems patogumams palaikyti.

Parengė: Martynas Vaičekauskas

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...