Smegenų stimuliavimas elektra padeda greičiau mokytis

2011-09-22

Elektrinė stimuliacija specifinėse smegenų dalyse gali padidinti smegenų aktyvumą ir palengvinti mokymąsi.

Tyrimo metu ieškota smegenų pakitimų, kurie galėjo atsirasti individui augant arba patiriant smegenų sukrėtimą. Sukrėstų smegenų veikla buvo stebėta žmonėms iš naujo mokantis judėti. Mokslininkai norėjo pažiūrėti, ar smegenų stimuliacija elektra gali pagreitinti gyjimo procesą, tačiau buvo nustatyta, kad elektros stimuliacija sveikiems žmonėms gali pagreitinti jų mokymosi spartą.

Eksperimento metu žmonėms buvo liepta įsiminti mygtukų seką, kuriuos jiems reikės paspausti. Tai panašu į grojimą pianinu. Žmonėms buvo implantuoti tarpkaukoliniai srovės stimuliatoriai, per kuriuos nedidelės elektros srovės buvo leidžiamos tarp dviejų elektrodų, įtaisytų smegenyse. Elektrodai buvo įstatyti virš kairiosios ausies ir virš dešiniosios akies.

Po dešimties minučių stimuliacijos, pacientų smegenų veikimo greitis pastebimai išaugo. Šis tyrimas parodo, kad elektra stimuliuojant smegenų dalis, atsakingas už motoriką, funkcijų atsistatymas gali vykti daug sparčiau. Manoma, kad stimuliuojant už mokymąsi atsakingas dalis bus pasiekti tokie patys rezultatai.

Tikimasi greitai pradėti taikyti elektros stimuliacijas pacientams su sukrėstomis smegenimis, kad jie galėtų greičiau atgauti motorinius sugebėjimus. Šis gydymas gali būti pritaikytas ir sportininkų treniruočių metu, tačiau tai dar yra svarstoma dėl neatitikimo etikos normoms.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...