Socialinis tinklas Path – naujas būdas dalintis informacija

2011-12-01

Jeigu įsivaizduotumėme, jog Facebook tai lyg surengti banketą su dideliu baru gėrimams, tai naujas socialinis tinklas Path yra intymi vakarienė su artimiausiais draugais. Path išleido atnaujintą įrangą ir šiuo metu ruošiasi jos pristatymui.

Buvęs Facebook CEO, Dave Morin, teigia, kad kviestinių pietų filosofija yra iki šiol gyva, tačiau dabar vartotojai jau, vienu, metu gali dalintis savo išgyvenimais net su 150 draugų. Path internetinėje rinkoje pasirodė prieš metus, išėjus naujai versijai, kompanija taikosi būti daugiau negu dalijimosi terpė. Jų tikslas būti skaitmeniniu žurnalu, kuris vienu mygtuko paspaudimu įamžina tavo dieną. „Tai yra lengvas socialinis eksperimentas. Tu ne tik daliniesi savo dienos įspūdžiais su kitais; tu įrašinėji savo gyvenimą sau pačiam“, – apibūdino Morin. „Idėja visada buvo suteikti patikimą vietą informacijos dalinimuisi su artimiausiais draugais ir šeima. Dabar kai mobilusis telefonas tapo aksesuaru, tu jį visąlaik turi savo rankose ir tai tampa žurnalu.“, – toliau dėstė Morin.

Path pradėjo savo egzistenciją kaip iPhone aplikacija skirta dalintis fotografijomis ir video vaizdais.

Nauja versija vartotojams leidžia įkelti muziką, pasakyti kur jie yra, su kuo jie yra bei ar jie atsibūdę ar miega. Ši versija yra suderinama su Android operacine sistemą naudojančiais telefonais. Įdomu, kad naujoje versijoje įdiegta technologija, vartotojui patvirtinus, leidžia aplikacijai vykdyti atnaujinimus savarankiškai. Pavyzdžiui, jeigu jūs skrendate į Mineapolį, aplikacija gali susekti jus su GPS ir kai jūs nusileisite publikuoti šį įrašą: „Atvykau į Mineapolį, dabar yra 6:06 vietiniu laiku“.

Morin teigimu, automatiniai atnaujinimai leidžia vartotojams lengviau dalintis aktualia informacija. Jeigu manote, kad ši informacija yra per asmeninė, neužmiškite, jog šis tinklas skirtas tik artimiausiems draugams ir šeimai. Kiekvienas atnaujinimas turi griežtą privatumo kontrolę, o tai, anot Morin, yra raktas į žmonių informacijos dalijimosi komfortą ir patikimumą. Tai tapo ypač aktualu po kilusių aršių diskusijų dėl Facebook privatumo pažeidimų.

Antradienį, valdžia paskelbė nutarimą dėl Facebook „nesąžiningos verslo politikos“, priimti sprendimai reikalauja prieš keičiant privatumo nustatymus gauti žmonių patvirtinimą. Nauja Path versija integruoja didelius socialinius tinklus tokius kaip: Facebook, Twitter ir Foursquare taip pat leidžia atnaujinti savo būseną šiose tinkluose naudojant Path aplikaciją. Ši socialinė aplikacija jau turi 20 darbuotojų ir daugiau negu 1 milijoną vartotojų.

1 žvaigždutė2 žvaigždutės3 žvaigždutės4 žvaigždutės5 žvaigždutės (No Ratings Yet)
Loading...